Mahatmas Gandija māju nopērk tūrisma kompānija

Apollo
0 komentāru

Francijas tūrisma kompānija «Voyageurs du Monde» iegādājusies ēku Johannesburgā (Dienvidāfrikas Republika), kurā savulaik dzīvojis Indijas nacionālās atbrīvošanās kustības ideologs Mahatma Gandijs, vēstī BBC News.

Mahatmas Gandija māju nopērk tūrisma kompānija

Foto: , wikipedia.org, Wikimedia Commons

Par māju kompānija samaksājusi 377 tūkstošus dolāru, pārspējot citu solītāju likmes, tostarp arī indiešu pircēju. Pēc BBC News rīcībā esošās informācijas, francūži plānojot ēkā atklāt Mahatmas Gandija muzeju.

Gandijs DĀR nodzīvoja 21 gadu, viņš te strādāja par advokātu un aktīvi iesaistījās politiskajā dzīvē. Viņš cīnījās par šeit dzīvojošo indiešu tiesībām un uzskatīja, ka viņiem jāpiešķir pilsonība. Pārdotajā mājā Gandijs dzīvoja np 1970. līdz 1910. gadam - tieši šajā laikā viņš nonāca pie savas nevardarbīgas pretošanās filozofijas.

Pēdējos 25 gadus mājā dzīvoja amerikāņu māksliniece Nensija Bolla, kas šā gada jūlijā māju pameta. Bolla esot vēlējusies to nodot kādas organizācijas īpašumā, lai ēka tiktu saglabāta kā vēstures mantojums. Pēc neveiksmīgiem meklējumiem Bolla ēku izlika izsolē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. oktobris

Vārda dienas

Ronalds, Rolands, Rolanda, ErlendsEriands, Ronaldo, Ronijs, Ronta, Ronvalds, Ronalda, Rona, Eriens, Lukass, Lūkass, Railands, Rolande, Rolans, Rolanta, Rolāns, Kaups

Valūtu kursi

18.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv