Mājokļa cenu pieaugumu prognozē gados jauni iedzīvotāji

Apollo
0 komentāru

Mājokļu cenu potenciālu kāpumu tuvākā gada laikā visvairāk prognozē iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

Mājokļa cenu pieaugumu prognozē gados jauni iedzīvotāji

Foto: Lita Krone/LETA

Par to liecina jaunākās SEB Mājokļu cenu indikatora aptaujas rezultāti.

Pēc gada augstākas mājokļu cenas sagaida 16% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 24 gadiem. 14% cenu kāpuma prognozētāju ir vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem. Šajā vecuma grupā ir arī vismazāk negatīvi noskaņoto skaits – 26% prognozē, ka pēc gada mājokļu cenas būs zemākas nekā šobrīd. Tai pat laikā tieši šajā vecuma grupā valda arī vislielākā nenoteiktība – 28% šīs vecuma grupas respondentu nav konkrēta viedokļa par iespējamām izmaiņām mājokļu cenās.

Attiecībā uz mājokļa cenām vislielākais negatīvi noskaņoto iedzīvotāju skaits ir tieši starp tiem iedzīvotājiem, kuri ir/būtu potenciālie mājokļu pircēji – 37% vecumā no 25 līdz 34 gadiem un 36% vecumā no 18 līdz 24 gadiem prognozē tālāku cenu samazināšanos.

Aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Kopumā aptaujāti 1004 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
25

2017. gada 25. novembris

Vārda dienas

Trīne, Katrīne, Katrīna, Kate, KadrijaKetija, Kete, Keta, Keitija, Ketrija, Ketrina, Ketrīna, Kēta, Kēte, Trīna, Keita, Kecija, Katriona, Jekaterīna, Katalīna, Katarina, Katarīna, Katažina, Katerina, Katerīna, Katija, Katiņa, Katra, Katre, Katri, Katrina, Katrine, Jekaterina

Valūtu kursi

25.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv