Mājokļu cenas sāk stabilizēties

Apollo
0 komentāru

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgā kritušās vien par 1,2%, liecina «Acro Real Estate» veiktais pētījums, un tas, pēc uzņēmuma domām, ir ļoti maz, tāpēc liek domāt, ka sākusies cenu stabilizācija.

Mājokļu cenas sāk stabilizēties

Foto: «Apollo»

Līdzīgi kā iepriekš, arī šovasar aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū bijusi neliela. Atsevišķos mikrorajonos cenas samazinājušās vien par 0,7 līdz  0,8%. Arī apstāklis, ka piedāvājumu skaits palicis bez izmaiņām, liecina par cenu stabilizāciju. Par to, ka tuvākajā laikā atkal būtu gaidāms cenu kāpums, nekas neliecina. Turpinās cenu izlīdzināšanās starp dažādu sēriju dzīvokļiem un vienistabas dzīvokļiem dažādos mikrorajonos.

Vidējā sērijveida dzīvokļu cena augustā samazinājusies līdz 488 eiro par kvadrātmetru, kas ir par 68% mazāk nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa cena bija 1620 eiro kvadrātmetrā. Savukārt, salīdzinot ar 2009. gada 1. janvāri, vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļa cena ir sarukusi par 47,8%.

Lielākais cenu kritums mēneša laikā Rīgā bijis Mežciemā (-4,8%), bet vismazākais vidējās cenas kritums — Iļģuciemā (- 0,1%). Augstākās cenas joprojām ir Teikā, kur vidēji viens kvadrātmetrs maksāja 573 eiro, tai seko Zolitūde, kur viens kvadrātmetrs vidēji maksāja 522 eiro. Savukārt viszemākās cenas augustā bija Vecmīlgrāvī un Bolderājā, kur  viens kvadrātmetrs vidēji maksāja attiecīgi 443 un 407 eiro.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. novembris

Vārda dienas

Alfons, Aldris, AldisVilora, Vilonija, Alfonss, Alfonija, Alfins, Aldra, Aldijs, Airida

Valūtu kursi

22.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv