Manevrēšanas ceļus un lidaparātu laukumu NBS bāzē Lielvārdē būvēs Turcijas uzņēmums Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien, 25.augustā, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzē «Lielvārde» tika svinīgi sākti manevrēšanas ceļu un lidaparātu laukumu būvniecības darbi, kurus veiks NATO iepirkuma konkursā uzvarējušais Turcijas uzņēmums «IKIZ Construction».

Kā aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta pārstāve Vineta Kleine, Lielvārdes bāzē paredzēts izbūvēt manevrēšanas ceļus, gaisa kuģu dzinēju testēšanas laukumu, helikopteru pacelšanās un nosēšanās laukumu, gaisa kuģu stāvvietas, materiāltehnisko līdzekļu iekraušanas un izkraušanas laukumu, helikopteru stāvvietas un gaisa kuģu inspekcijas laukumu.

Turcijas uzņēmums «IKIZ Construction», kas veiks būvniecības darbus, ir uzvarējis NATO Uzturēšanas un apgādes aģentūras organizētā starptautiskā iepirkuma konkursā un darbus Lielvārdē plāno pabeigt 2013.gada vidū.

Ministrijas pārstāve norādīja, ka šim uzņēmumam ir plaša un ilggadīga pieredze lidostu būvniecībā Turcijā, kur tas dibināts 1969.gadā. Uzņēmums ir arī vairakkārt sadarbojies ar NATO, savukārt Latvijā šāda veida projektu uzņēmums īstenos pirmo reizi. «IKIZ Construction» galvenais apakšuzņēmējs šajā projektā ir Latvijas ceļu būves uzņēmums «A.C.B.».

«Esmu pārliecināts, ka ar mums uzticēto projektu veiksmīgi tiksim galā,» atzīmēja «IKIZ Construction» direktors Murats Sakidži.

Lielvārdes bāzes projektā paredzēts izveidot starptautiskiem standartiem un Latvijas nacionālajām prasībām atbilstošu lidlauku. Šis ir vienīgais valsts aizsardzības infrastruktūras projekts Latvijā, kas tiek īstenots ar NATO līdzfinansējumu, piebilda Kleine.

Jau rekonstruētais NATO un starptautiskās civilās aviācijas normām atbilstošais 2500 metru lidlauka skrejceļš nodrošinās augstāko drošības standartu ievērošanu un iespēju dažādu kategoriju gaisa kuģiem nolaisties lidlaukā jebkurā diennakts laikā un apstākļos. Savukārt atjaunotie manevrēšanas ceļi savienos gaisa kuģu stāvvietas un skrejceļu. Dažādu funkciju laukumi nodrošinās iespēju lidlaukā izvietot vairāku tipu lidaparātus, veikt to pārbaudes un apkopes, lidaparāta degvielas uzpildes un kravu iekraušanas vai izkraušanas darbus.
Būvniecības darbu uzsākšanas svinīgajā pasākumā ministrija aicina piedalīties plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kuriem būs iespēja apskatīt bāzi no lidojumu vadības torņa un uzzināt par paveiktajiem bāzes attīstības darbiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. oktobris

Vārda dienas

Ronalds, Rolands, Rolanda, ErlendsEriands, Ronaldo, Ronijs, Ronta, Ronvalds, Ronalda, Rona, Eriens, Lukass, Lūkass, Railands, Rolande, Rolans, Rolanta, Rolāns, Kaups

Valūtu kursi

18.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv