«Maple Leafs» zviedru vārtsargam Gustavsonam veiks sirds operāciju

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Toronto «Maple Leafs» zviedru vārtsargam Jonasam Gustavsonam tuvākajās dienās tiks veikta sirds operācija, vēsta Kanādas aģentūra TSN.

Jonas Gustavsson

25 gadus vecais Gustavsons, kuram hokeja līdzjutēji devuši iesauku «Monstrs», otrdien nespēja pabeigt maču pret Monreālas «Canadiens», kurā «Maple Leafs» uzvarēja ar 3:0.

Šajā mačā Gustavsons nospēlēja tika pirmo trešdaļu, bet pēc tam sirds aritmijas dēļ tika nogādāts slimnīcā. Trešdien jaunajam vārtsargam tika veikta papildus medicīniskā izmeklēšana, pēc kuras Toronto kardiologi secināja, ka Gustavsonam nepieciešama sirds operācija.

Pagaidām nav zināms, kad Gustavsons atkal varēs atgriezties laukumā.

«Kad Gustavsons jau iepriekš saskārās ar līdzīga rakstura veselības problēmām, mēs viņu nogādājām slimnīcā, kur viņam iedeva zāles,» pēc mača pret «Canadiens» komandu atzina «Maple Leafs» galvenais treneris Rons Vilsons. «Nezinām, kas šoreiz ar viņu notika, tāpēc nolēmām viņu nomainīt. Tā bija parasta spēle, un mēs negrasāmies riskēt ar sava spēlētāja veselību.»

Gustavsonam septembrī jau tika veikta neliela kardioloģiskā operācija, jo toreiz viņa sirds ritms sasniedza pat 200 sitienus minūtē.

Zviedrijas izlases vārtsargs šosezon NHL regulārajā čempionātā ir aizvadījis 16 mačus, kuros izcīnījis sešas uzvaras un piedzīvojis piecus zaudējumus. Vidēji mačā Gustavsons savos vārtos ielaidis 3,14 ripas un līdz šim atvairījis 90% pretinieku metienu.

NHL kopvērtējumā «Maple Leafs» hokejisti ar 21 punktu 26 aizvadītajās spēlēs ieņem pirmspēdējo, 14. vietu Austrumu konferencē, turklāt «Maple Leafs» šobrīd ir arī otra vājākā komanda visā līgā.