Māris Antonevičs: Urbanovičs piedraud valdības veidotājiem

Apollo
0 komentāru

«Būs ļoti grūti paskaidrot, kāpēc mūs neaicina valdībā,» avīzē «Čas» valdības veidotājus brīdina viens no «Saskaņas centra» vadoņiem Jānis Urbanovičs. Kam būs jāskaidro? Partiju sponsoriem, Kremlim, Eiropas komisāriem? Urbanovičs neprecizē, taču viņa spriedums ir bargs — ja «SC» nebūs pie valdības galda, tas liecinās, ka Latvijā valda «segregācija un aparteīds». «Tam, ka «SC» šodien neaicina valdībā, ir tikai viens iemesls — mūs neaicina tāpēc, ka aiz mums ir krievi! (..) ... Latvijas krieviem liek saprast: jūs varat censties, kā gribat, varat veidot jebkādas partijas — kreisas, centriskas, labējas, pie varas jūs nekad neaicinās, jo jūs esat krievi!» — tā Urbanovičs.

Māris Antonevičs: Urbanovičs piedraud valdības veidotājiem

Foto: AFI

Kas to būtu domājis, ka maska tiks norauta tik ātri. Pirms vēlēšanām taču Urbanovičs un viņa kolēģi tik ļoti centās iegalvot, ka nevienu pēc tautības nešķiro. «Mēs esam par krieviem; mēs esam par latviešiem; mēs esam par ebrejiem; mēs esam par visiem!» vēstīja «SC» reklāmas plakāti uz Rīgas tiltiem.

Vienā no pirmsvēlēšanu pasākumiem draudzīgu padomu «SC» deva viens no tā dēvētās «krievu kopienas» jeb OKROL aktīvistiem Aleksandrs Gapoņenko — vēlēšanu sarakstā jācenšas ielikt vairāk «kandidātus ar latviskiem uzvārdiem» (arī zīmīgi — nevis latviešus, bet ar latviskiem uzvārdiem!). Un «SC» tā arī darīja. Apvienības sarakstā bija gana latvisku uzvārdu: Ainārs Galviņš, Anita Jākobsone, Voldemārs Īvulis, Jānis Lapinskis, Aigars Līdaks un citi. Taču lasot, kādi deputāti no «SC» tikuši Saeimā, aina jau ir pavisam cita. Lūk, saraksts: Nils Ušakovs, Boriss Cilevičs, Jānis Urbanovičs, Andrejs Klementjevs, Aleksandrs Mirskis, Sergejs Mirskis, Valērijs Agešins, Vitālijs Orlovs, Ivans Ribakovs, Sergejs Dolgopolovs, Aleksandrs Golubovs, Aleksejs Vidavskis, Artūrs Rubiks, Igors Solovjovs, Jānis Tutins, Martijans Bekasovs, Oļegs Deņisovs. No 17 ievēlētajiem latviešus tikpat kā nemana — pats Urbanovičs (kur tad bez viņa), nu vēl bijušais Rēzeknes mērs Tutins un Alfrēda Petroviča dēls Artūrs. Tas arī viss. Krievi balso par krieviem un latviešus centīgi strīpo ārā. Turklāt svarīgi arī, par ko balso: par  Golubovu, kurš par savu galveno misiju Saeimā uzskata nepārtraukti paziņot, ka Latvija 1940. gadā neesot okupēta, Boriss Cilevičs, kurš regulāri braukā pa ārzemēm, sūdzēdamies par cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijā, Mirskis, kurš publicē naidīgi izsmejošus rakstiņus par Valsts prezidenti. Šāda krievu izvēle latviešiem nevar būt pieņemama. Protams, ko tad varēja gaidīt...

Tikai Urbanovičs tad arī uzreiz varēja godīgi atzīt, ka izveidojis kārtējo prokrievisko apvienību, nevis tēlot «tautu draudzību». Tādā gadījumā pats Urbanovičs ir pirmais, kam jāatbild par segregāciju un sabiedrības šķelšanu — kāpēc viņš veido atsevišķas partijas un apvienības krieviem?

Jau minētajā «Čas» intervijā Urbanovičs paskaidro: «Ja runā par mūsu attiecībām ar «PCTVL», tad mēs izpildām vienu dziesmu — viņi paņēmuši pāris notis augstāk, mēs — zemāk. Bet muzikālā kompozīcija no tā tikai kļūst labāka! Mums ir ļoti vajadzīgas «bites» ar viņu radikālismu, bezkompromisa pieeju. Mums nav iespējams ar viņiem nesadarboties.» Tēlaini, bet skaidri! Ņemot valdībā «Saskaņas centru», faktiski tiktu ņemts arī «PCTVL». Jādomā, ka valdības veidotāji to saprot.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv