Mārtiņš Egliens spēlēs galveno lomu NT topošajā izrādē «Divu kungu kalps. Anno 1963»

Apollo
1 komentārs

Latvijas Nacionālajā teātrī pašlaik top Ričarda Bīna komēdija «Divu kungu kalps. Anno 1963», informēja Nacionālā teātra mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēviča.

Mārtiņš Egliens spēlēs galveno lomu NT topošajā izrādē «Divu kungu kalps. Anno 1963»

Foto: Publicātes foto

Izrāde top Valtera Sīļa režijā, galvenās lomas atveidotājs ir Mārtiņš Egliens. Tās pirmizrāde paredzēta 28.novembrī. Luga ir slavenās Karlo Goldoni komēdijas «Divu kungu kalps» komiskās situācijas un tēlu attiecību pārlikums uz sešdesmito gadu Angliju. Lugas centrā ir mūziķis Frensiss, kuram, cīnoties ar trūkumu, rodas ideja - kļūt vienlaikus par Rosko miesassargu un Stenlija palīgu, saņemot algu no abiem un visiem spēkiem cenšoties aizkavēt viņu sastapšanos. Protams, ka Rosko, aiz kura vārda slēpjas kāda meitene, un Stenlijs mīl viens otru.

Šai komēdijai Anglijā pēdējo pāris gadu laikā bijuši lieliski panākumi - ne tikai smieklīgo pārpratumu vai aktieru izpildījuma dēļ, bet arī tāpēc, ka sabiedrībā, acīmredzot, valda nostaļģija pēc 60.gadu puķu bērnu brīvības. Izrādes režisors Sīlis stāstīja, ka izvēlējies uzvest šo lugu, jo to lasot pirmo reizi ir smējies. Tā viņam atgadoties salīdzinoši reti. Viņš uzsvēra, ka luga ir tīra komēdija, bet tajā pašā laikā tā ir gudra un stāsta par noteiktu vēsturisku periodu. Sīlis norādīja, ka joki ir raupji un rupji, bet tiem ir savs stils.

Sīlis pastāstīja, ka «Divu kungu kalps» ir pierādījums divu komēdijas tradīciju saspēlei. Itālijā viduslaikos radusies delartiskā komēdija ir apvienota ar angļu farsa elementiem. Režisors atzina, ka tas, kā to visu salikt kopā, ir interesants uzdevums, arī panākot uz skatuves skaisto un eleganto 60.gadu stilistiku, kāda valdīja Anglijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv