«Mašina Vremeņi» līderis Makarevičs sāk interjera dizaina projektu Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

2. septembrī Jūrmalā viesojās viens no Krievijas leģendārās rokgrupas «Mašina Vremeņi» dibinātājiem Andrejs Makarevičs. Mūziķis piekritis izstrādāt vairāku dzīvokļu dizainu elitārajā Jūrmalas projektā «Aristo».

Mūzikas pazinējiem un Krievijas televīzijas raidījumu vērotājiem Makareviča darbība tēlotāja mākslas, arhitektūras un dizaina jomā ir mazāk zināma, taču pats grupas «Mašina Vremeņi» līderis sevi uzskata «par mākslinieku, kas dažreiz nodarbojas ar mūziku». Latviju mākslinieks apmeklē regulāri kopš 80. gadiem. Ja iepriekš viņa viesošanās Latvijā bija saistīta ar muzikālajiem projektiem un aizraušanos ar niršanu un zemūdens pasauli, tagad būs iespēja arī pārliecināties par Makareviča interjerista un mākslinieka talantu. Mākslinieks veidos dzīvokļu interjeru projektam «Aristo», kas 2008. gadā ieguva titulu «Gada labākā būve Latvijā 2008».

Andrejs Makarevičs: «Pēc profesijas, esmu arhitekts, un visu laiku esmu centies to nepazaudēt. Šis ir Eiropas līmeņa projekts, kas lieliski iekļaujas dabā. Ja man būtu iespēja, es nopirktu dzīvokli augšējā stāvā, taču pārsvarā esmu koncertu tūrēs vai arī man jābūt Maskavā. Šeit veidošu projektu dvēselei, jo mākslinieks jau, radot darbu, to veido sev, nevis konkrētam cilvēkam.»

Projekts «Aristo» atrodas elitārā Jūrmalas rajonā starp Lielupi un jūru. Daudzdzīvokļu ēku kompleksā ietilpst trīs stilistiski vienotas trīsstāvu ēkas, kurās kopā atrodas 33 dzīvokļi ar platību no 59 līdz 312 kvadrātmetriem. Ēkas arhitekts ir Andis Sīlis. Sabiedrībai plašāk pazīstams nams kļuva šā gada augustā, kad par dzīvokļa iegādāšanos «Aristo» paziņoja ballīšu karaliene un konkursa «Jaunais vilnis» vadītāja Ksenija Sobčaka.

Andrejs Makarevičs dzimis 1953. gadā. Plašākai sabiedrībai mākslinieks pazīstams kā mūzikas grupas «Mašina Vremeņi» dibinātājs un dziesmu tekstu autors. 1970. gadā viņš iestājās Maskavas Arhitektūras institūtā, taču tika atskaitīts garo matu dēļ. Tas gan netraucēja viņam turpināt mācības, tikai nu jau vakara nodaļā. Institūtu Makarevičs beidza 1977. gadā ar mākslinieka grafiķa diplomu. Grafikā viņš izstrādāja savu tehniku, kas ir viņa īpašais know-how. Organizējis vairākas personālizstādes Krievijā, Amerikā, Lielbritānijā un citur. 1996. gadā viņa personālizstāde bija skatāma arī Rīgā. Makarevičs darbojas arī kā rakstnieks, dzejnieks, producents, bijis vairāku televīzijas raidījumu vadītājs, kā arī piedalījies neskaitāmos muzikālos projektos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv