Massa: jaunās formulas vadāmība ir krietni citādāka

Apollo
0 komentāru

Pēc veiktajiem pirmajiem izmēģinājumiem trasē ar jauno «Ferrari» formulu «F60» Pirmās formulas (F-1) vicečempions Felipe Massa atzina, ka sajūtas trasē esot pavisam citādākas.

Felipe Massa

Foto: Reuters

«Šī mašīna tiešām radikāli atšķiras no tām, pie kurām bijām pieraduši iepriekšējo gadu laikā,» preses konferencē pēc izmēģinājumu braucieniem atzina brazīliešu pilots. «Kinētiskās enerģijas reģenerācijas sistēmu (KERS) un aerodinamisko izmaiņu dēļ automašīnas vadība ir krietni izmainījusies. Šis ir jaunas ēras sākums Pirmajā formulā, taču pierast pie vadāmības izmaiņām nebūs viegli.»

Atgādinām, ka Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) decembrī pieņēma ievērojamas izmaiņas nākamās sezonas F-1 sacīkšu formulām, pārejot uz sliku riepām, kā arī izmainot aerodinamiskos regulējumus, lai palielinātu apdzīšanu skaitu sacensību laikā.

Tiks mainīti bolīdu svara sadalījuma noteikumi, kā arī ieviesta KERS sistēma, kas ļauj sacīkšu automašīnām iegūt papildus jaudu no bremzēšanas laikā uzkrātās enerģijas.

Iepriekšējā gada Konstruktoru kausa ieguvēji «Ferrari» bija pirmā komanda, kura atklāja plašākai publikai savu jaunajiem noteikumiem atbilstošo formulu.

«Noskaņojums komandā ir samērā labs,» atklāja 27 gadus vecais Massa, noliedzot jebkādu nožēlu par iepriekšējās sezonas pēdējā posmā no rokām izlaisto čempiona titulu. «F-1 ir notikušas lielas izmaiņas, un tas droši vien izmainīs arī komandas darba stilu kopumā, sadarbībai attīstoties ar katru nedēļu.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv