Mediķis pa telefonu mātei sniedz padomus, glābjot trīsgadīga bērna dzīvību Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta brigādes mediķu un mātes veiksmīgas sadarbības rezultātā, izdevies glābt trīs gadus vecu bērniņu no nosmakšanas.

Mediķis pa telefonu mātei sniedz padomus, glābjot trīsgadīga bērna dzīvību

Foto: Lita Krone/LETA

Bērns ēšanas laikā aizrijies un viņam apstājās elpošana. Bērna māte nekavējoties izsauca mediķu brigādi, informē NMP dienestā.

Kamēr brigādes mediķi vēl bija ceļā pie mazā pacienta, NMP dienesta Rīgas reģiona vecākais dežūrārsts pa telefonu turpināja sarunu ar bērna māti un vadīja viņas rīcību, lai pati mamma līdz mediķu ierašanās brīdim varētu bērnam palīdzēt.

NMP dienesta mediķi pie mazuļa ieradās sešu minūšu laikā un turpināja palīdzības sniegšanu. Bērna mātes rīcība, precīzi izpildot ārsta telefoniskos norādījumus, veiksmīgi ļāva atbrīvot bērna elpceļus no svešķermeņa un, mediķiem ierodoties, bērns jau bija sācis klepot un raudāt. Brigādes mediķi bērnu nogādāja slimnīcā.

NMP dienesta mediķi ļoti atzinīgi vērtē mammas adekvāto un drosmīgo rīcību, precīzi izpildot dežūrārsta norādījumus, jo ne vienmēr cilvēki līdzīgās kritiskās situācijās spēj pārvarēt bailes un rīkoties. Taču, kā atzīst mediķi, ļoti bieži tieši tuvāko cilvēku palīdzība un rīcība pirmajās minūtēs var novērst lielu traģēdiju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv