Medvedevs ieradies iepriekš neizziņotā vizītē Abhāzijā

Apollo
0 komentāru

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs svētdien ieradies iepriekš neizziņotā vizītē Gruzijas separātiskajā reģionā Abhāzijā.

Medvedevs ieradies iepriekš neizziņotā vizītē Abhāzijā

Foto: Scanpix/AP

Kopš Gruzijas un Krievijas kara 2008.gada augustā šī ir pirmā reize, kad Krievijas līderis viesojas šajā reģionā.

Apmeklējuma laikā Kremļa saimnieks ticies ar Abhāzijas līderi Sergeju Bagapšu, kā arī paviesojies reģiona lielākās pilsētas Suhumi jūras piekrastē.

Pēc 2008.gada augustā notikušā kara Maskava atzina gan Abhāzijas, gan otra separātiskā reģiona Dienvidosetijas neatkarību, taču šādam piemēram kopš tā laika sekojušas vien dažas valstis.

«Tas nebija vienkāršs lēmums,» atzīst Medvedevs. «Taču laiks ir pierādījis, ka tas bija pareizs lēmums. Dienvidosetijas un Abhāzijas cilvēku eksistence bija apdraudēta.«

«Ja šāds lēmums nebūtu pieņemts, situācija tagad būtu pilnīgi citāda,» viņš piebilst.

Tikmēr Medvedeva vizīte izsaukusi Tbilisi nosodījumu.

«Manuprāt, būtu labāk, ja Krievijas prezidents koncentrētos uz iekšējām problēmām. Iespējams, viņš mēģina novērst uzmanību,» izteicās Gruzijas premjerministra vietnieks un reintegrācijas ministrs Temurs Jakobašvili. «Viņi joprojām spēlē spēli, kurā ir zaudējuši. Šīs teritorijas tikušas atzītas par okupētām teritorijām, un šāda veida braucieni to nemainīs un neko pozitīvu reģionam nedos.«

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv