Medvedevs ikgadējā uzrunā aicina modernizēt Krieviju

Apollo
0 komentāru

Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs savā ikgadējā parlamenta uzrunā aicināja pārorientēties no padomju ēras enerģētikas un smagās rūpniecības uz informācijas tehnoloģijām, telekomunikācijām un kosmosa izpēti.

Medvedevs ikgadējā uzrunā aicina modernizēt Krieviju

Foto: Reuters/Scanpix

«Mums nav izdevies atbrīvoties no mūsu ekonomikas primitīvās struktūras,» atzina Medvedevs. «Mūsu ražojumu konkurētspēja ir apkaunojoši zema.»

Norādot, ka Krievijas ekonomiku globālā krīze skārusi daudz smagāk nekā citas lielvalstis, prezidents uzsvēra, ka milzīgajiem valsts uzņēmumiem nav nākotnes un ka tie jāpārstrukturē, uzlabojot vadību un palielinot to konkurētspēju.

Pēc Medvedeva domām, to darbība jāizvērtē neatkarīgiem auditoriem, kuriem jāizlemj vai uzņēmumus slēgt, vai arī pārveidot par akciju sabiedrībām.

«Primitīvās, uz izejvielām balstītās ekonomikas vietā mums jāveido gudra ekonomika, kura ražo unikālas zināšanas, jaunas preces un tehnoloģijas, kas ir noderīgas mūsu tautai,» uzsvēra Kremļa līderis.

«Nomainot arhaisko sabiedrību, kurā līderi domā un izlemj citu vietā, mums jākļūst par inteliģentas, brīvas un atbildīgas tautas sabiedrību,» piebilda Medvedevs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv