Mēneša laikā nav segts neviens LKF parāds

Apollo
0 komentāru

Lai arī Latvijas Kultūras fonda (LKF) vadītājs Pēteris Bankovskis pirms mēneša paziņoja, ka esot sācis atmaksāt 60 tūkstošu latu lielo parādu, trešdien viņš laikrakstam «Dienai» atzinis, ka mēneša laikā nav segts neviens fonda parāds.

Trešdien fonda valde, kurā bez Bankovska ir vēl četri cilvēki, nolēma marta beigās sasaukt 60 cilvēku lielo LKF dibinātāju kopsapulci, kura varētu lemt par fonda slēgšanu.

Līdz tam laikam Bankovskis sola atmaksāt fonda parādus. Kur ņemt naudu, viņš gan vēl nezinot. «Strādāsim,» sacījis Bankovskis, piebilstot, ka fonds ir parādā arī viņam pašam — tā parādu segšanai viņš aizņēmies 40 000 latu, taču nemēģināšot tos atgūt.

4000 latu fonds ir parādā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam. Ziedojums, kas domāts muzeja sudraba kolekcijas kataloga izdošanai, fondā ienāca pirms pusotra gada, taču līdz šim nav sasniedzis adresātu. Muzeja direktore Klāra Radziņa uzskata, ka Bankovskis naudu ir piesavinājies, tāpēc pērn novembrī viņu iesūdzēja tiesā, taču šīs lietas izskatīšanas datums vēl nav noteikts.

Kamēr LKF nevar tikt galā ar parādiem, Pēteris Bankovskis mēģina pārdot no fonda pirms pieciem gadiem par 200 tūkstošiem latu iegādāto zemes gabalu ar divām ēkām Jūrmalā. Cena tagad nolaista no 1,63 miljoniem uz 1,21 miljonu latu, raksta «Diena».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv