Mērījumi apstiprina: virszemes TV pieejama 99,6% teritorijas

Apollo
0 komentāru

«Lattelecom» aicina Saeimas deputāti, Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāju Ingrīdu Circeni neizplatīt apgalvojumus par to, ka ciparu TV signāls nav pieejams.

Mērījumi apstiprina: virszemes TV pieejama 99,6% teritorijas

Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra veiktie vairāk nekā 1000 mērījumi 95 dažādos Latvijas punktos  apliecina, ka ciparu signāls, atšķirībā no analogā ir pieejams 99,6% teritorijas, portālam «Apollo» pavēstīja uzņēmuma Komunikācijas daļas projektu vadītāja Līga Bite.

Arī Elektronisko sakaru direkcija, kas ir vadošā radiofrekvenču spektra pārvaldības institūcija, atzinusi, ka izmantotā elektromagnētiskā lauka intensitātes mērīšanas metodika atbilst Starptautiskās telesakaru savienības noteiktajām prasībām.

LVRTC mērījumi dabā (tostarp arī daudz apspriestajā pierobežā) liecina, ka bezmaksas tīkla pārklājums ir vēl labāks, nekā valsts prasītais, proti 99,6% (99% vietā). Turklāt katrā no punktiem ir veikti vismaz trīs atsevišķi mērījumi katrā frekvenču kanālā, līdz ar to kopējais elektromagnētiskā lauka intensitātes mērījumu skaits ir vairāk nekā 1000.

«Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram ir aizdomas, ka tieši viņa dzīvesvietā ciparu TV signāla nav, zvanīt nevis uz Saeimu, bet gan uz «Lattelecom» klientu servisa bezmaksas tālruni 177 un pieteikt problēmu.

«Lūdzu informējiet «Lattelecom». Mēs esam gatavi nosūtīt meistarus ar mēriekārtām uz konkrētām vietām un adresēm un pārbaudīt signāla kvalitāti. Šo pārbaudi Lattelecom veiks bez maksas,» norāda Gabriloviča.

Tāpat arī uzņēmums jau ir sazinājies ar deputāti Circeni, lai saņemtu informāciju par Saeimā it kā ienākošajiem iedzīvotāju zvaniem un pārbaudītu katru konkrēto gadījumu.

Kopš virszemes televīzijas komercapraides uzsākšanas augustā «Lattelecom» klientu servisā problēmas pieteikuši 1200 klienti (no šobrīd 90 000 virszemes TV lietotājiem). Lielākajai daļai no viņiem vienkārši bija jāpārstartē dekoders, jāpārskaņo kanāli vai jānomaina antena un pēc tam viss bija kārtībā. Nevienā (!) gadījumā problēmas vaina nav bijusi ciparu signāla neesamība.

«Ciparu signāls šobrīd ir daudz lielākā teritorijā, nekā bija analogais. Uzsvēršu – ja cilvēks līdz šim ir varējis uztvert analogo signālu, tieši ar tādā pašā augstumā uzstādītām antenām viņš varēs uztvert arī ciparu signālu. Vēl vairāk – šobrīd ciparu signālu var uztvert arī tajās teritorijās, kur līdz šim neredzēja nedz sabiedrisko televīziju, nedz Latvijas komerckanālus,» norāda Gabriloviča, aicinot politiķus un konkurentus neizplatīt dezinformāciju par it kā neesošu signālu vai nepieciešamību būvēt mastus un torņus ciparu signāla uztveršanai.

Arī LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta norāda - ciparu TV uztveršana notiek praktiski identiski kā analogās apraides gadījumā Iespējams, jāpamaina antenas virziens, atsevišķos gadījumos antena jānomaina, ja tā neuztver signālu visā decimetru viļņu diapazonā.

«Absolūtā vairumā gadījumu esošā uztverošā infrastruktūra ir atbilstoša ciparu TV uztveršanai. Šobrīd no esošajiem klientiem tikai 1-2% ir tādi, kam jāmaina antena vai kāds savienojošais kabelis,» norāda Gabriloviča.

Ja iedzīvotājs vēlas, lai kāds viņam nomaina antenu, tas ir maksas pakalpojums, bet signālu pārbaudīt uzņēmuma eksperti brauks bez maksas.

Gabriloviča tāpat norāda, ka šobrīd jau 90 000 mājsaimniecību ir pārgājušas no analogās uz ciparu apraidi, kas ir trešā daļa no analogās televīzijas lietotājiem, bet ar sūdzībām vai neskaidrībām klientu servisā vērsusies vien neliela daļa no kopējā klientu skaita, kas nozīmē, ka lielākajai daļai viss ir kārtībā, un viņi skatās TV bez problēmām.

Atgādinām, ka šobrīd valstī notiek vispārēja pāreja no analogās uz virszemes ciparu TV apraidi, un tas nozīmē, ka tiem skatītājiem, kuri līdz šim TV uztvēra ar istabas vai jumta antenu palīdzību, nepieciešams iegādāties dekoderu, lai turpinātu bez maksas skatīties Latvijas kanālus.

Virszemes apraide ir vienīgais apraides veids, kas iedzīvotājiem nodrošina iespēju skatīties TV programmas bez maksas. Pārējie apraides veidi ir tikai un vienīgi par maksu.

Kā jau iepriekš ziņots, 1.aprīlī 70 kilometru rādiusā ap Rīgu analogo apraidi pārtrauks LNT un LTV, bet 1.jūnijā analogā apraide tiks izslēgta visā valstī.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv