«Metallica» otro reizi satricina Rīgu ar vērienīgu koncertu

Apollo
0 komentāru

Kaut arī «Metallica», šķiet, vēl tikko viesojās Latvijā (aizpagājušajā gadā) sestdienas vakarā nepacietīgs pūlis drūzmējās pie «Arēnas Rīga». Pirms «Metallica» uz skatuvas kāpa iesildītāji «Gojira» (Francija) un «Fear Factory» (ASV), bet paši šī vakara grandi sveicināja Rīgas publiku īsi pirms desmitiem.

«Metallica» otro reizi satricina Rīgu ar vērienīgu koncertu

Foto: fbi.lv

FOTOGALERIJA

Sākumā pašaizliedzīgo publiku patiesi priecēja izpildītās dziesmas, taču «jauno dziesmu» īpatsvars līdz galam neiekustināja arēnas publiku. Šo daļu vairāk varēja izbaudīt īstens grupas fans, tomēr tāds svētdienas klausītājs nepazīstamo skaņu birumu centās pārdzīvot ar cerību uz «vecajiem labajiem».

Tā arī bija, ka patiesā publikas sajūsma bija jūtama tad, kad ieskanējās sen pazīstamās notis: «Sad But True», «Master of Puppets», «Nothing Else Matters» un «Enter Sandman».

Jāpiemin, ka grupa bija padomājusi kā īpaši iepricināt fanus. Pēc atgriešanās «Metallica» nospēlē «Stone Cold Crazy» un «Hit the Lights». Bet noslēdzošās dziesmas «Seek & Destroy» laikā pār fanu galvām bira melni «Metallica» baloni.

Īpaši jāatzīmē 360 grādu skatuve. Tā atradās arēnas laukuma pašā vidū un ļāva mūziķiem īpaši «komunicēt» ar publiku. Grupas dalībnieki brīvi staigāja pa skatuvi - ik pa laikam rotējot, lai katram skatītāju sektoram tiek kāds tuvplāns no visiem «Metallica» dalībniekiem. Hetfīldam mikrofoni bija novietoti visās skatuves pusēs, lai viņš varētu pārvietoties dziesmas laikā un priecēt pēc iespējas vairāk fanus. Bija padomāts arī par bundzinieku Larsu Ulrihu, kurš ar savu instrumentu bija novietots uz apaļas formas platformas skatuves vidū. Lai arī viņam nebūtu tik vienmuļi, šī platforma koncerta laikā tika vairākas reizes pagriezta.

Virs mūziķu galvām rotēja četras milzīgas konstrukcijas ar prožektoriem, kas pacēlās vai nolaidās atkarībā no panākamā gaismas efekta. Neiztika arī bez pirotehnikas, tādēļ gribot-negribot atmiņā atausa nesenais «Rammstein» koncerts. Un, ja reiz «Rammstein» jau prātā ienācis, nākas atzīt, ka vāciešu sniegums iegrieza «Metallica».

Daudziem veglākas mūzikas cienītājiem šķiet, ka «Rammstein» un «Metallica» ir vienā maisā bāžami, kā nekā uz koncertiem arvien iet daudzi melnos T-kreklos un ādas biksēs. Tomēr nesenais «Rammstein» koncerts iegriež «Metallica» arī ar inteliģentāku publiku, kur piedevām tieši tie ādas biksēs nāk izbaudīt sev tuvo mūzikas žanru. Iespējams, «Metallica» salīdzinoši lielākā popularitāte (salīdzinot ar «Rammstein») šoreiz arī bija tās nelaime. Katrs sevi cienošs koncerta grafikā ķeksīšu licējs uzskata par pienākumu apmeklēt visu, kas uz Latviju atbrauc, bet ne vienmēr tas iet pie sirds. Tāpēc, lai aizpildītu muzikālo tukšumu sirdī tiek lietots tik daudz grādīgā, ka «fans» jānes ārā ar nešanu pirms «Metallica» vīri kāpj uz skatuves.

Tomēr visā visumā koncerts bija izdevies - grupa ļāva ieslīgt veco hitu nostaļģijā, gan arī nedaudz sniedza ieskatu jaunajā arsenālā. Mums viņi patīk - cerams, tas ir abpusēji. (Tomēr jādomā, ka JĀ - jau jau tādi pasaules skatuves smagsvari ir klāt pēc 2 gada intervāla.)

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv