Mežeckis: «Pertijas lietā» vēlamo efektu esam sasnieguši

Apollo
0 komentāru

Vēlamais efekts ar bijušā Daugavpils «Dinaburg» komandas galvenā trenera Tamaza Pertija diskvalifikāciju tika sasniegs, pēc diskvalifikācijas atcelšanas trešdien sarunā ar aģentūru LETA izteicās Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Mežeckis: «Pertijas lietā» vēlamo efektu esam sasnieguši

Foto: Evija Trifanova/LETA

Kā zināms, pagājušā gada oktobrī Daugavpils «Dinaburg» treneris Tamazs Pertija un prezidents Oļegs Gavrilovs no Latvijas futbola dzīves tika diskvalificēti uz mūžu saistībā ar spēļu rezultātu ietekmēšanu. Tomēr trešdien LFF Disciplinārā komisija (DK) Pertijas diskvalifikāciju atcēla.

«LFF valde saņēma vēstules gan no Daugavpils Sporta pārvaldes, gan no Daugavpils Futbola federācijas ar lūgumu samazināt Pertijas sodu,» notikumu gaitu atstāstīja Mežeckis. «Valde rekomendēja Disciplināro komisiju pārskatīt lēmumu. Šis jautājums tika izskatīts divreiz, divreiz tika aicināts pats Pertija uz sēdēm, un tagad pieņemts lēmums diskvalifikāciju atcelt.»

DK trešdien vienbalsīgi nolēma mainīt lēmumu, un tagad Pertijam piespriesta nosacīta diskvalifikācija līdz nākamā gada 1. jūnijam.

«Vēlamo efektu esam sasnieguši. Protams, neviens nevar garantēt, ka šādi notikumi neatkārtosies, tomēr viss notiek pareizi, un šogad par spēļu rezultātu ietekmēšanu nav nekādas runas,» Mežeckis uzsvēra, ka Pertijam līdz nākamā gada vidum būs spēkā nosacīta diskvalifikācija.

Mežeckis uzsvēra, ka Pertijam tagad atļauts arī kļūt par «LMT Virslīgas» komandu galveno treneri. Līdz ar to iespējams, ka jau tuvākajā laikā Pertija varētu nomainīt Daugavpils «Daugava» komandas galvenā trenera amatā Sergeju Pogodinu.

Šīs sezonas «LMT Virslīgas» turnīrā Pertija aktīvi atbalsta otru Daugavpils klubu «Daugava», kas Latvijas čempionātā tika iekļauts pēc «Dinaburg» vienības diskvalifikācijas. Pēc vairāku mediju informācijas, Pertija 29. maijā notikušajā spēlē ar «Jūrmala-VV» komandu tika pieķerts «Daugava» komandas ģērbtuvēs, kaut viņam bija aizliegts atrasties vienības tuvumā.

Kā ziņots, «Dinaburg» vienība iesniegusi prasību Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas atrodas Lozannā, pret Latvijas Futbola federāciju (LFF). Tāpat kopā ar «Dinaburg» prasību iesnieguši Gavrilovs un Pertija.

Mežeckis izteicās, ka nezina, vai pēc šī lēmuma pieņemšanas «Dinaburg» atsauks savu prasību starptautiskajā tiesā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv