Miķelsons lūdz noskaidrot, kas sniedzis par viņu apmelojošu informāciju

Apollo
0 komentāru

Bijušais AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu sākt kriminālprocesu pret personu, balstoties uz kuras sniegtajām liecībām Miķelsons tika aizturēts un vēlāk arī apcietināts, - šodien ziņoja LNT ziņu raidījums.

Miķelsons lūdz noskaidrot, kas sniedzis par viņu apmelojošu informāciju

Foto: Evija Trifanova/LETA

Miķelsons vērsies Ģenerālprokuratūrā, lai noskaidrotu, kas sniedzis par viņu apmelojošu informāciju.

Jau ziņots, ka saistībā ar «Latvenergo» amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jūnijā kopumā aizturēja septiņus cilvēkus - piecus uzņēmuma vadošus darbiniekus un divas privātpersonas, aģentūru LETA informēja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs.

KNAB aizturētās «Latvenergo» koncerna amatpersonas ir Miķelsons, viņa vietnieks Aigars Meļko, AS «Sadales tīkls» valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa vietnieks Andrejs Stalažs, kā arī «Sadales tīkla» Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Edgars Vitkovskis.

Šajā lietā tika aizturēts arī biznesa konsultants Andrejs Livanovičs, kuram bijuši kopēji darījumi ar «Latvenergo» amatpersonām un viņu radiniekiem un kura firma darbojusies kā Rīgas otrās termoelektrostacijas rekonstrukcijas konsultantu - Šveices kompānijas «AF Colenco» - aģents.

Aizturēto personu advokātu līdz šim teiktais liecina, ka iespējamie noziegumi varētu būt saistīti ar Rīgas otrās termoelektrocentrāles rekonstrukciju.

KNAB šā gada jūnijā saistībā ar «Latvenergo» amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām laika posmā no 2006. līdz 2010.gadam sāka kriminālprocesu par noziedzīgajiem nodarījumiem, kas saistīti ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb naudas atmazgāšanu.

Kā ziņots, 17.augustā tiesa pārskatīja bijušajam «Latvenergo» vadītājam Miķelsonam piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu - un nolēma atbrīvot viņu no apcietinājuma pret 50 000 latu drošības naudu.

KNAB izmeklētājs Miķelsonam piemērojis virkni ierobežojumu. Viņam kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums tuvoties noteiktām personām un vietai, noteiktas nodarbošanās aizliegums, kā arī aizliegums izbraukt no valsts, aģentūru LETA informēja KNAB preses pārstāve Ilze Leimane.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv