Milānas apelāciju tiesa noraida Berluskoni prasību par tiesnešu atstādināšanu

Apollo
0 komentāru

Milānas apelāciju tiesa trešdien noraidīja bijušā Itālijas premjerministra Silvio Berluskoni prasību, kurā politiķis lūdza atstādināt tiesnešus, kas izskata viņam izvirzītās apsūdzības par kukuļdošanu.

Milānas apelāciju tiesa noraida Berluskoni prasību par tiesnešu atstādināšanu

Foto: SCANPIX/AP

Tiesa noraidīja Berluskoni argumentus, ka tiesneši necienīgi izturējušies pret lieciniekiem un sasteiguši lietas izskatīšanas gaitu.

Šāds apelāciju tiesas lēmums nozīmē, ka spriedums Berluskoni tiesas prāvā varētu tik nolasīts jau sestdien.

Tiesā tiek izskatīta lieta, kurā Berluskoni apsūdzēts par 600 000 dolāru (289 800 latu) liela kukuļa došanu bijušajam nodokļu advokātam Deividam Milsam, lai viņš sniegtu nepatiesu liecību par politiķa biznesa darījumiem.

Pats Berluskoni savu vainu šajās apsūdzības noliedz.

Viņš arī iepriekš noliedza, ka jebkad būtu pazinis advokātu, kurš 2009.gadā tika atzīts par vainīgu 416 000 eiro (292 367 latu) liela kukuļa pieņemšanā un tika notiesāts uz četrarpus gadiem cietumā. Tomēr 2010.gadā apsūdzības tika atsauktas un lieta izbeigta, jo bija iestājies desmit gadu noilgums.

Prokuratūra aicinājusi tiesu bijušajam premjeram piespriest piecu gadu cietumsodu.

Tikmēr pats Berluskoni paziņojis, ka valsts tiesneši mēģinot viņu iznīcināt.

«Pret mani izturas kā pret noziedznieku,» intervijā telekanālam «Canale 5» nesen atzinis 75 gadus vecais politiķis.

Šobrīd Berluskoni, kurš pēc atkāpšanās no valdības vadītāja amata joprojām turpina pildīt parlamenta deputāta pienākumus, ir apsūdzētais četros tiesas procesos. Viņam uzrādītas apsūdzības par nepilngadīgas prostitūtas izmantošanu un varas ļaunprātīgu izmantošanu, par advokāta piekukuļošanu, lai viņš sniegtu nepatiesu liecību, un par krāpšanos ar nodokļiem.

Nesen atklātībā nonāca informācija, ka Itālijas prokurori pieprasījuši, lai Berluskoni tiktu tiesāts par krāpšanos ar nodokļiem.

Ja šī lieta tiešām nonāks līdz tiesai, tā būs jau piektā prāva, kur uz apsūdzēto sola ir ekscentriskais miljardieris.

Jauns tiesas process Berluskoni un 11 citiem cilvēkiem draud saistībā ar filmu izplatīšanas tiesībām un Berluskoni ģimenei piederošo telekanālu darbību.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.09.2017
Ienākt apollo.lv