Milānas «Inter» sesto reizi izcīna Itālijas kausu

Milānas «Inter» trešdien kļuva par seškārtēju Itālijas kausa izcīņas jeb «Coppa Italia» uzvarētāju, finālmačā Romas Olimpiskajā stadionā ar 1:0 (1:0) pieveicot «AS Roma» komandu.

Uzvaras vārtus spēles 39. minūtē guva viens no «Inter» uzbrukuma līderiem argentīnietis Djego Milito.

Jāatzīmē, ka mačā gaitā abām komandām bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, kuras gan palika nerealizētas. Bet trīs minūtes pirms spēles beigām par apzinātu rupjību pret «Inter» uzbrucēju Mario Balotelli no laukuma tika noraidīts «AS Roma» kapteinis un līderis Frančesko Toti.

Zīmīgi, ka fināls starp «AS Roma» un «Inter» bija piektais finālmačs pēdējo sešu gadu laikā starp šīm abām komandām. «Inter» uzvarēja arī 2005. un 2006. gadā, bet «AS Roma» Itālijas kausu ieguva 2007. un 2008. gadā. Pērn kausa izcīņā triumfēja cits Romas klubs «Lazio».

Kopumā Itālijas kausa izcīņā visvairāk reižu, proti, deviņas, uzvarējušas Turīnas «Juventus» un «AS Roma» komandas, bet seši panākumi ir Florences «ACF Fiorentina» un tagad arī «Inter» rēķinā.