Minimālā alga nākamgad paliks pašreizējā līmenī

Apollo
0 komentāru

Valdība ir vienojusies par minimālās mēneša algas nepaaugstināšanu nākamajā gadā un tā joprojām būs 180 lati. Šādu risinājumu valdībai ieteica Labklājības ministrija.

Minimālā alga nākamgad paliks pašreizējā līmenī

Foto: «Apollo»

Ir noteikts, ka valstī 2011. gadā minimālā mēneša darba alga būs 180 lati un minimālā stundas tarifa likme — 1,083 lati.

Labklājības ministrija skaidro, ka ekonomiskās krīzes laikā, kad samazinās strādājošo skaits un strādājošo darba algas, darba tirgū parādās tendences, ka gan kvalificēts, gan nekvalificēts darbaspēks tiek algots par minimālo algu. Pieaug arī ēnu ekonomikas apjoms (nelegālā ekonomika), kurā plaši izplatīta ir nereģistrētā nodarbinātība, nodokļu nemaksāšana, kā arī darba algu izmaksa «aploksnēs».

Tāpēc ministrija iesaka minimālo algu nepalielināt.

Pret šādu priekšlikumu iebilda Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), kura ierosina palielināt minimālo algu no 180 latiem uz 205 latiem mēnesī. LBAS uzskata, ka šāds palielinājums samazinātu arī valsts zaudējumus, kas radušies ēnu ekonomikas rezultātā. LBAS norāda, ka šobrīd 180 lati bruto ir vienādi ar 130,31 latu neto, kas nozīmē strādājošā ienākumu samazinājumu par 16,51 latiem.

Gan Ekonomikas ministrija, gan Finanšu ministrija šādu priekšlikumu atbalsta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv