Ministrs: Vācijai vajadzīgs augsti kvalificēts darbaspēks no ārvalstīm

Apollo
0 komentāru

Vācijai ir nepieciešams augsti kvalificēts darbaspēks no ārvalstīm, kas varētu palīdzēt novērst izglītoto darbinieku trūkumu valstī, trešdien paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle.

Ministrs: Vācijai vajadzīgs augsti kvalificēts darbaspēks no ārvalstīm

Foto: Lita Krone/LETA

Viņaprāt, būtu jāievieš «punktu sistēma», lai rastu risinājumu sarūkošajam augsti kvalificēto darbinieku skaitam šajā valstī. Pēc ekspertu aplēsēm, Vācijā trūkst ap 60 000 šādu darbinieku.

«Protams, tā ir tiesa, ka mēs aicinām pret mums un mūsu attīstību pozitīvi noskaņotus pilsoņus strādāt mūsu valstī,» apstiprināja Vestservelle, norādot, ka tas atbilst Vācijas «nacionālajām interesēm».

Tomēr tajā pašā laikā augstā amatpersona arī pauda pārliecību, ka šādai programmai jānorit paralēli pašmāju talantu attīstīšanai. Tāpat nevajadzētu pieļaut, ka augsti kvalificēti cilvēki aizbrauc no valsts. «Pēdējo gadu laikā mēs esam kļuvuši par emigrācijas zemi. Pārāk daudz talantīgu cilvēku ir devušies prom no Vācijas. Mūsu valstij jākļūst tik pievilcīgai, lai cilvēki šeit liktu lietā savus talantus,» pārliecināts ministrs.

Pēc Vācijas ekonomikas ministra Rainera Brīderles pagājušās nedēļas izteikumiem, ka uzņēmumiem būtu jāpiedāvā arī finansiāls atbalsts, lai no ārvalstīm pievilinātu kvalificētus darbiniekus, sākušās kaismīgas diskusijas par imigrantu darbaspēku.

Pret Brīderles ierosinājumu iestājusies gan kanclere Angela Merkele, gan citi valdošās koalīcijas politiķi un arī arodbiedrības.

Kā aprēķinājis konsultāciju uzņēmums «McKinsey», līdz 2020.gadam Vācijā trūks ap diviem miljoniem kvalificētu darbinieku.

2000.gadā Vācija kvalificētiem darbiniekiem no ārvalstīm ieviesa «zaļās kartes» sistēmu, un tas desmit gadu laikā mudinājis uz šo valsti doties 33 tūkstošus cilvēku.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv