Ministru prezidenta v.i.: Latvija nosoda jebkuras rasu neiecietības

Apollo
0 komentāru

Sakarā ar vairākiem pēdējā laikā publiski izteiktiem paziņojumiem par vienas vai otras etniskas izcelsmes personu līdzdalību noziegumos pret cilvēci un attieksmi pret šādiem noziegumiem Latvijas valdība uzskata par nepieciešamu vēlreiz uzsvērt, ka Latvijas Republikā nevienā tās vēstures posmā nav tikuši atbalstīti vai attaisnoti jebkādi noziegumi pret cilvēci. 

Tā tiek teikts Ministru prezidenta vietas izpildītāja, iekšlietu ministra Ērika Jēkabsona izplatītajā paziņojumā, interneta portālu «Apollo» informēja Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departaments.

Latvija nosoda jebkuras rasu neiecietības, nacionālā naida un antisemītisma izpausmes pasaulē, arī Latvijā. Latvijas valdība augstu vērtē pēc Latvijas neatkarības atgūšanas sākto darbu vēstures objektīvā izzināšanā un iestājas par Latvijas vēstures, tajā skaitā tās visdrūmāko lappušu, vispusīgu un patiesu atspoguļojumu zinātnieku un publicistu darbos. Tas attiecas arī uz darbiem, kuros pētīta nacistu okupantu un viņu atbalstītāju darbība, īstenojot holokaustu Latvijā.

Vienlaikus Latvijas valdība apstiprina jau iepriekš pausto nostāju, ka atbildība par pastrādātajiem noziegumiem ir un var būt tikai individuāla, tāpēc jebkuri mēģinājumi piedēvēt kādai no Latvijas tautībām kolektīvu vainu ir nepieņemami. Latvijas valdība nosoda jebkādas spekulācijas un provokatīvus izteikumus, kas ir pretrunā ar šo nostāju, vērtējot tos kā vērstus uz sabiedrības šķelšanu un esošus pretrunā ar sabiedrības un valsts interesēm.

Ministru prezidenta v.i.: Latvija nosoda jebkuras rasu neiecietības

Foto: AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv