Ministru prezidentu iepazīstina ar Satiksmes ministrijas rīcības plānu

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien Ministru prezidents Indulis Emsis apmeklēja Satiksmes ministriju (SM), kur tikās ar ministra pienākumu izpildītāju Aināru Šleseru un ministrijas vadību, lai iepazītos ar SM rīcības plāna projektu. 

A. Šlesers pastāstīja, ka, strādājot SM divus mēnešus, iepazinies ar ministrijas darbu un atzina, ka tas ir labi organizēts, lai gan dažkārt vēlētos saņemt radošāku pieeju atsevišķu jautājumu risināšanai. Savukārt, I. Emsis atzina, ka SM ir viena no nozīmīgākajām infrastruktūras ministrijām valstī un kopumā tās darbs vērtējams pozitīvi. 

Ministrijas rīcības plāna projektā minēti pieci darbības virzieni:

1. Drošas, kvalitatīvas transporta infrastruktūras attīstība un satiksmes organizēšanas attīstība. SM valsts sekretārs Vigo Legzdiņš pastāstīja, ka svarīgi uzlabot un attīstīt valsts autoceļus, vienlaikus paaugstinot satiksmes dalībnieku drošību uz ceļiem. «Lai uzlabotu ceļu stāvokli un satiksmes drošību, būtu nepieciešams atgriezties pie sistēmas, kad  ceļu lietotāju maksājumi bija tieši saistīti ar  ceļu uzturēšanu,» — atzina V. Legzdiņš.

I. Emsis interesējās par papildus iespējām uzlabot satiksmes drošību, samazināt bojā gājušo skaitu ceļu satiksmes negadījumos un uzsvēra nepieciešamību pievērst lielāku uzmanību velotransporta infrastruktūrai jaunbūvējamos objektos.

V. Legzdiņš pauda cerību, ka ieviešot t. s. punktu sistēmu, samazināsies negadījumu skaits, kā to liecina vairāku Eiropas valstu pieredze. Vienlaikus jādomā par satiksmes kultūras uzlabošanu, satiksmes dalībnieku izglītošanu, kā arī — par autotransporta kvalitāti. Ministrijas pārstāvji darīja zināmu, ka identificēti t. s. melnie punkti un to rekonstrukcija radikāli uzlabos ceļu satiksmes drošību. 

2. Tranzīta biznesa attīstības veicināšana. Ministrijas pārstāvji uzsvēra, ka šajā jomā nepieciešama starpvalstu sadarbība un integrētas transporta informācijas sistēmas ieviešana.

3. Sabiedriskā transporta pakalpojumu pieejamības uzlabošana, apmierinātības ar pakalpojumu kvalitāti nodrošināšana. V. Legzdiņš pastāstīja, ka ministrija plānojusi izstrādāt Sabiedriskā transporta attīstības pamatnostādnes un attiecīgos tiesību aktus. Turklāt sabiedriskā transporta jautājums ir saistīts arī ar reģionālo reformu, jo sabiedriskā transporta nodrošināšanā nozīmīgu lomu ieņem arī pašvaldības. A. Šlesers uzsvēra, ka pasažieru pārvadājumu jomā būtu jādomā arī par valsts investīcijām. 

4. Elektronisko sakaru nozares sakārtošana un attīstība. I. Emsis tika informēts, ka nepieciešams izstrādāt elektronisko sakaru nozares politikas pamatnostādņu īstenošanas programmu. Tāpat tika pārrunāts jautājums par alternatīva fiksētā telekomunikāciju tīkla iespējamo izveidi, kas stiprinātu konkurenci un šo jomu padarītu draudzīgāku patērētājam. 

5. Pilnvērtīgas dalības Eiropas Savienībā (ES) nodrošināšana. Kā pozitīvo piemēru šajā jomā A. Šlesers minēja faktu, ka Latvija ir pirmā no jaunajām ES dalībvalstīm, kas jau vakar uzsāka jauna parauga (atbilstoši ES prasībām) autovadītāju apliecību un numuru zīmju izsniegšanu. 

Tikšanās noslēgumā tika pārrunāti atsevišķi jautājumi. Piemēram, par aviācijas nozares attīstību Latvijā; par smagā autotransporta kontroli uz autoceļiem; par trešā mobilo sakaru operatora licences izsniegšanu, kā arī par ostu attīstību.
Līdz maija beigām valdības vadītājs plānojis doties uz visām ministrijām un tikties ar ministriem, lai izvērtētu institūciju rīcības plānu projektus. Paredzēts, ka valdības rīcības plānu apstiprinās Ministru kabinets.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv