Minskā veikta kratīšana Latvijas diplomāta dzīvoklī

Apollo
0 komentāru

Otrdienas rītā pulksten 3 Baltkrievijas varas iestāžu pārstāvji iekļuvuši Latvijas diplomāta dzīvoklī Minskā un veikuši tur kratīšanu, kuras laikā izņemtas atsevišķas diplomāta personiskās mantas. Par to portālu «Apollo» informēja Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departaments.

Minskā veikta kratīšana Latvijas diplomāta dzīvoklī

Foto: AFI

Ārlietu ministrija norāda, ka šāda Baltkrievijas iestāžu rīcība ir rupjš Vīnes 1961. gada konvencijas par diplomātiskajiem sakariem pārkāpums. Baltkrievijas pusei jāuzņemas pilna atbildība par notikušo.

Latvijas Ārlietu ministrija ir sagatavojusi protesta notu Baltkrievijas Ārlietu ministrijai, kā arī uz Latvijas Ārlietu ministriju izsaukts Baltkrievijas vēstniecības vadītājs, lai sniegtu paskaidrojumus.

Ārlietu ministrija atgādina, ka Vīnes 1961. gada konvencijas par diplomātiskajiem sakariem 29. pants nosaka: «Diplomātiskā aģenta persona ir neaizskarama. Viņš nav pakļaujams jebkādas formas arestam vai aizturēšanai.» Savukārt 30. pants paredz, ka «diplomātiskā aģenta privātajai rezidencei ir tāda pati neaizskaramība un aizsardzības kā pārstāvniecības telpām. Viņa dokumenti, korespondence un viņa īpašums arī ir neaizskarams.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv