Mīnus 10 grādi un putenis: laika zīmju vērotājs prognozē laiku novembrī

Apollo
110 komentāri

Novembra pirmā puse sāksies ar slapju sniegu, bet ap 10. novembri kļūs aukstāks un mēneša vidū jau brīžiem gaidāms stingrāks sals, prognozē laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Mīnus 10 grādi un putenis: laika zīmju vērotājs prognozē laiku novembrī

Ivars Soikāns/LETA

Bukšs norāda, ka zīmes dabā liecinot par to, ka ziema neiestāsies pēkšņi, bet lēnām un pamazām rudens pāries ziemā.

Novembra pirmajā pusē, laikā līdz Mārtiņiem, 10. novembri, gaidāmi pārsvarā īslaicīgi nokrišņi. Lietus, migla, mēneša sākumā dažviet arī slapjš sniegs. Ja novembra pirmajās dienās Latvijas austrumos neliels sals, tad vēlāk būs salīdzinoši silts. Ap Mārtiņiem, mēness fāzēm mainoties, kļūs aukstāks. Vēlāk, mēneša vidū, brīžiem «iekniebs» arī ziema. Šajā laikā nokrišņi būs  īslaicīgi, bet daudzviet tas būs sniegs. Tuvāk jūrai – lietus, prognozē Bukšs.

Pastiprinoties vējam, dažviet arī putinās. Uz ceļiem gaidāms apledojums. Austrumlatvijā temperatūra naktīs var pazemināties līdz mīnus 10 un zemāk grādiem. Novembra otrajā pusē laika apstākļi būšot mainīgi. Laikā ap Katrīnām, 25. novembri, Latvijas austrumos arī dienas laikā saglabāsies neliels sals, bet naktīs termometra stabiņš var noslīdēt līdz mīnus 10.

Bet, kā jau novembrī ierasts, nelieliem aukstuma viļņiem sekos atkušņi, ar lietu un slapju sniegu. Novembra beigās, mainoties mēness fāzēm, sals atkāpsies un pastiprināsies vējš. Ap Andrejiem, 30. novembri, un decembra sākumā, daudzviet gaidāms slapjdraņķis, migla.

Kopumā Sala mēnesis temperatūru ziņā būs tuvu ikgadējiem vidējiem rādījumiem, bet Latvijas austrumos ar noslieci uz vēsāku. Nokrišņu sadalījums nevienmērīgs, bet vidēji drusciņ mazāk kā parasti.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv