Miris Itālijas ekspremjers Andreoti

Apollo
3 komentāri

Romā pirmdien 94 gadu vecumā miris bijušais Itālijas premjerministrs Džūlio Andreoti, kurš vairākas desmitgades dominējis Itālijas politiskajā dzīvē un septiņus pilnvaru posmus ieņēmis valdības vadītāja amatu, pavēstīja viņa tuvinieki.

Miris Itālijas ekspremjers Andreoti

Foto: Reuters/Scanpix

Andreoti, kurš bija viens no svarīgākajiem savulaik varenās Kristīgo demokrātu partijas vadības vīriem, no dzīves aizgājis savās mājās Itālijas galvaspilsētas centrā. Viņa veselība pēdējos gados bija vārga, bet augustā sirds problēmu dēļ viņš bija nonācis slimnīcā.

Atvadīšanās no izteikti prokatoliskā politiķa notiks otrdien privātā ceremonijā viņa draudzes baznīcā.

Ekspremjeram bija ciešas attiecības ar Vatikānu, bet viņš savulaik arī tika apsūdzēts sakaros ar mafiju.

Pieminot Andreoti, kurš sekmēja to, ka 1960.gada olimpiāde notiek Romā, karogi sporta pasākumos visā Itālijā tiks nolaisti pusmastā.

Pēc Otrā pasaules kara «viņš bija šīs valsts rekonstrukcijas inženieris», telekanālam «Sky TG 24» sacīja bijušais Andreoti valdības ministrs Paolo Čirīno Pomičīno. «Viņam bija starptautisks prestižs, kādu itāļu politiķi reti kad bauda.»

Kristīgi demokrātiskās partijas UCD sekretārs Lorenco Čeza savukārt uzsvēra, ka Andreoti bijis «viens no izcilākajiem Itālijas vēstures galvenajiem varoņiem, mūžīgs politiskais talants».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv