Miris izcilais lietuviešu diriģents Saulius Sondeckis

Apollo

87 gadu vecumā mūžībā aizgājis izcilais lietuviešu diriģents Saulius Sondeckis, vēsta Lietuvas mediji.

Miris izcilais lietuviešu diriģents Saulius Sondeckis

Foto: 15min/Scanpix

Sailiusa Sondecka veselība īpaši pasliktinājusies pēdējo gadu laikā. Viņš piedzīvojis četras operācijas un vairāk nekā pus gadu pavadījis slimnīcā, kur arī aizgājis mūžībā.

«Viņš bija izcila personība. Vīrietis ar ambīcijām,» par viņu saka diriģents Donatas Katkus.

Vairāk nekā 50 gadu ilgajā karjerā Sondeckis diriģējis vairāk nekā 3000 koncertu gandrīz visā Eiropā, kā arī ASV, Dienvidkorejā, Japānā, Kubā, Kanādā un Taivānā.

1928.gadā Šauļos dzimušais Sondeckis 1948.-1952.gadā mācījās vijoļspēli Lietuvas konservatorijā, bet vēlāk studijas turpināja Maskavā.

Diriģenta karjeru viņš sāka 1955.gadā. Sondeckis 1960.gadā izveidoja Lietuvas Kamerorķestri un to vadīja līdz šī orķestra slēgšanai 2004.gadā. Viņš arī vadīja Sanktpēterburgas kamerorķestri "Sankt-Peterburg Kamerata" (tagad - Valsts Ermitāžas orķestris), kuru izveidoja 1989.gadā, vadījis Lietuvas Baltijas kamerorķestri un diriģējis Maskavas kamerorķestri "Virtuozi Moskvi".

Sondeckis ir saņēmis augstus valsts un mākslas apbalvojumus Lietuvā, 2000.gadā saņēma savas dzimtās pilsētas Šauļu goda pilsoņa titulu. Ir arī saņēmis valsts apbalvojumus Igaunijā (2002.gadā) un Austrijā (2003.gadā).

Sondecka vārdā ir nosaukta Šauļu konservatorija (bijusī Šauļu Mākslas ģimnāzija).

Ziņo redaktoram par kļūdu!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv