Misters: bronzas medaļas - negaidīts panākums

Latvijas U-18 izlases basketbolists Andris Misters sarunā ar «Apollo» sacīja, ka izcīnītās bronzas medaļas aizvadītajā Eiropas čempionātā ir bijis negaidīts pārsteigums.

Andris Misters

Jau ziņojām, ka Eiropas čempionātā Viļņā mačā par trešo vietu Latvijas basketbolisti ar 75:49 pieveica Serbijas vienaudžus un izcīnīja bronzas medaļas.

Rezultatīvākais Latvijas komandā ar 24 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Dāvis Bertāns, 13 punktus sakrāja Kaspars Vecvagars, bet desmit punktus guva Arnolds Helmanis. Serbijas U-18 izlasē ar 12 punktiem izcēlās Bogdans Bogdanovičs.

«Ļoti labi aizvadīts turnīrs. Negaidījām, ka mājās dosimies ar bronzas medaļām,» sacīja Misters, kurš turnīrā vidēji mačā guva 8,6 punktus, bet kopumā deviņās spēlēs pretinieku grozā sameta 77 punktus.

«Jau pēc apakšgrupas spēlēm sapratām, ka varam cīnīties par medaļām. Jā, otrajā posmā zaudējām Lietuvai, bet šī spēle mums turnīrā tabulā neko neizšķīra. Grūts bija pusfināls pret Krieviju, varbūt «pārdegām», secina basketbolists.

Misters arī nākamajā sezonā nebūs Latvijā. «Jādodas uz ASV, kur jāpabeidz skolā pēdējais gads,» piebilst spēlētājs.

Latvijas U-18 izlase iepriekš Eiropas čempionāta medaļnieku vidū bija tikusi vienu reizi, kad 2007. gadā izcīnīja trešo vietu, bet pusfinālā spēlēja arī 1998. gadā, kad palika ceturtajā vietā.