Mobilo sakaru operators «Bite» atklāj pirmo 4,5G tīklu Latvijā

Apollo
6 komentāri

Ceturtdien, 15.jūnijā, Rīgas Rātslaukumā mobilo sakaru operators Bite ar Andžeja Grauda bungu skolas mācekļu 60 bungu vālīšu jaudu un Ghetto Games sportisko enerģiju atklāja astoņas jaunas 4.5G bāzes stacijas, tā izveidojot pamatu pirmajam 4,5G tīklam Latvijā, pastāstīja Bites vadītājs Kaspars Buls.

Mobilo sakaru operators «Bite» atklāj pirmo 4,5G tīklu Latvijā

LETA

Vienlaikus ar vērienīgo 4.5G tīkla atklāšanas pasākumu tika ieskandināts trešais Baltijas bundzinieku samits, kas norisināsies 9.jūlijā Grīziņkalnā, pulcējot vairāk nekā 300 bundzinieku. Pēc mobilo sakaru operatora domām, 60 bungu valīšu spēks un Ghetto Games sportiskā enerģija ir viens no veidiem, kā atspoguļot jaunā tīkla un tehnoloģijas jaudu, TVNET informēja kompānijas pārstāve Anete Lukstiņa.

«Uzstādot astoņas jaunas 4.5G bāzes stacijas, mēs mērķtiecīgi turpinām tuvoties 5G - nākotnes tehnoloģijai un jaunai ekosistēmai, kas savienos industrijas un veicinās jaunu pakalpojumu izveidi. Mūsu mērķis ir izveidot īpaši ātru un ikvienam Latvijas iedzīvotājam pieejamu mobilo internetu,» skaidroja Buls un piebilda, ka 4.5G tīkla izveidē ieguldīti 11,3 miljoni eiro.

4.5G ir vairāk nekā ciparu kombinācija - tas jau ir būtisks uzlabojums datu pārraides kvalitātē un jaudā. Datu pārraides ātrums, ko var sasniegt šī tehnoloģija, ir līdz pat 1 Gbit/s. Tas, protams, var svārstīties atkarībā no ierīces veiktspējas, laikapstākļiem, signāla stipruma, taču iespējas jau ir krietni plašākas nekā piedāvā 4G tehnoloģija.

Piemēram, mobilā televīzija, droša autonomā braukšana, dažādi uz sensoriem balstīti un digitāli risinājumi, kas var atvieglot mūsu ikdienu, lietu internets u.tml. pakalpojumi kļūs iespējami vien tad, kad būs izveidota stabila 4.5G un vēlāk arī 5G infrastruktūra. Starptautiskie eksperti lēš, ka līdz 2035.gadam 5G radīs līdz pat 12 triljoniem vērtus pakalpojumus un produktus.

Pašlaik Eiropā 4.5G jeb «LTE Advanced Pro» tehnoloģija ir pieejama tikai 19 telekomunikāciju operatoriem 15 valstīs. Bite ir pirmais telekomunikāciju uzņēmums Latvijā, kas to padara pieejamu plašākai sabiedrībai - gan fiziskām personām, gan uzņēmējiem, kuriem nepieciešams jaudīgs un stabils internets, taču nav piekļuves optiskajam internetam vai arī šā pakalpojuma cena nav konkurētspējīga.

Šobrīd 4,5G jaudu var izjust tie, kam ir pieejamas šo tīkla standartu atbalstošās ierīces, piemēram, «Huawei» maršrutētājs B618 un viedtālrunis «Sony Xperia XZ Premium». Tas līdz ar viedtālruņa «HTC U11» parādīšanos tirgū aizsāks pavisam jaunu mobilā interneta ēru Latvijā un pasaulē.

Bite Rīgā ir uzstādījusi astoņas bāzes stacijas - RTU ēkā Kaļķu ielā, RTU ēkā Āzenes ielā, Centrālajā stacijā, Rīgas Tehniskajā koledžā pie t/c «Domina», «Arēnā Rīga», biroju centrā Uriekstes ielā 2a, pie t/c «Elkor Plaza» Brīvības gatvē un t/p «Alfa». To izvietojums ir plānots, ņemot vērā gala lietotāju blīvumu. Palielinoties 4.5G tehnoloģiju atbalstošo ierīču pieejamībai tirgū, tiks izvērtētas iespējas ieviest šo tehnoloģiju arī Latvijas reģionos, par ko gan mediji, gan sabiedrība tiks informēti atsevišķi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.08.2017
Ienākt apollo.lv