Modernizēs Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietas

Apollo
24 komentāri

Šoruden Rīgā tiks sākta sabiedriskā transporta pieturvietu pārbūve un modernizācija, padarot tās atbilstošas Eiropas pilsētu standartiem, aģentūru LETA informēja SIA «Pilsētas līnijas» direktore Ilma Kauliņa.

Modernizēs Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietas

Foto: Ieva Čīka/LETA

Paredzēts, ka, realizējot šo apjomīgo attīstības projektu, Rīga iegūs mūsdienīgas, vienota dizaina pieturvietas, kas uzlabos galvaspilsētas vizuālo tēlu un Rīgas iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Modernizētajās Rīgas pieturvietās pasažieriem plānots nodrošināt iespēju iegādāties e-talonu, ērtas sēdvietas un speciālas sēdvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Nākotnē pieturvietās plānots izvietot informāciju par sabiedriskā transporta maršruta tīklu, transporta kustības grafiku un aktuālajām izmaiņām, piemēram, kustības grafika maiņu, maršruta maiņu. Jaunajās nojumēs plānots nodrošināt arī bezmaksas interneta lietošanas iespējas, kas ir liels ieguvums gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem.

Pirmās modernizētās transporta nojumes rīdzinieki varēs izmantot 2013.gada vasarā. Pirmajā projekta posmā tiek plānots modernizēt 300 pieturvietas, bet kopumā tiks atjaunotas 800 pieturvietas visā galvaspilsētā.

«Ja agrāk pieturvietas Rīgā tika uzstādītas, akcentējot reklāmas izvietotāju vajadzības, jaunās pieturvietas tiks veidotas tā, lai tās kalpotu pasažieru ērtībām un komfortam,» uzsver SIA «Pilsētas līnijas» direktore Kauliņa.

«Rīgas satiksme» vērienīgā attīstības projekta īstenošanu uzticējusi SIA «Pilsētas līnijas», ar ko noslēgts līgums par reklāmas izvietošanu «Rīgas satiksmes» infrastruktūras objektos.

Darāmā darba un ieguldāmo līdzekļu apjoms mērāms daudzos miljonos latu, tāpēc «Pilsētas līnijas» projekta īstenošanai ir piesaistījusi partneri, reklāmas kompāniju «JCDecaux». Šim uzņēmumam jau patlaban pieder reklāmas izvietošanas tiesības vairāk nekā 200 Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturu nojumēs.

«JCDecaux» nodrošinās nojumju konstrukciju izvietošanu, bet SIA «Pilsētas līnijas» nojumes aprīkos ar iekārtām, kas nodrošinās digitālās informācijas apraidi (pienākšanas un atiešanas laiki) un bezmaksas interneta pieeju.

Patlaban pieturvietu nojumju apsaimniekošanas sfēra galvaspilsētā ir sadalīta. Rīgā sastopamas dažāda tehniskā risinājuma un dizaina pieturvietu nojumes, atšķiras arī to uzturēšanas prasības, un kopumā nojumju apsaimniekošana ir neefektīva.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv