Modes nams «Dior» atlaiž «Hitlera mīļotāju» Džonu Galjāno

Apollo
0 komentāru

Franču modes nams «Dior» atlaidis galveno modes mākslinieku Džonu Galjāno par viņa nepieņemamo uzvedību kādā Parīzes bārā.

Modes nams «Dior» atlaiž «Hitlera mīļotāju» Džonu Galjāno

Foto: Scanpix/AP

Kā ziņots, pagājušajā piektdienā Francijas policija aizturēja Galjāno saistībā ar antisemītiskiem izteikumiem, kurus viņš veltīja kādam pārim kafejnīcā. Tajā pašā dienā modes nams «Dior» paziņoja, ka atstādina Galjāno uz laiku, kamēr notiek izmeklēšana. Tomēr tagad, kad preses rīcībā nonācis video, kurā dizaineris lielā alkohola reibumā izsaka aizskarošas un politnekorektas piezīmes saviem sarunu biedriem, tostarp arī iemanoties paziņot, ka viņš mīl Hitleru, modes nams nolēmis uz visiem laikiem pārtraukt 15 gadus ilgušo sadarbību.

«Es nelokāmi nosodu Džona Galjāno izteikumus, kas ir absolūtā pretrunā ar vērtībām, ko vienmēr aizstāvējis (modes nams) «Christian Dior»,» vēsta «Dior» vadītāja Sidneja Toledano paziņojums.

Kā ziņu aģentūrai «Reuters» atklājusi kāda Galjāno pietuvināta un ar modi saistīta persona, kas otrdien runājusi ar viņu pa telefonu, modes mākslinieks jau kādu laiku nespēj tikt galā ar spiedienu, ko rada mediju uzmanība. «Viņš zina, ka ar viņu ir cauri. Tas ir briesmīgi cietsirdīgi un traģiski. Esmu ļoti pesimistiski noskaņota attiecībā uz viņa nākotni.» Viņa piebilda, ka dizainerim kļuva grūti visu laiku pārspēt pašam sevi. «Patiesība ir tāda, ka katliņam ir nocelts vāks. «Dior» turēja viņu ieslēgtu šajā augstspiediena katlā, un viņš centās izdzīvot. «Dior» vēlējās, lai cilvēki domā, ka viss ir kārtībā, bet viņam neklājās labi.»

Ar mobilo telefonu uzņemtajā video, kas nonācis bulvārpreses rīcībā, Galjāno saka: «Es mīlu Hitleru. Tādi cilvēki kā jūs šodien būtu miruši. Jūsu mātes, jūsu tēvu tēvi, visi būtu nosmacēti gāzes kamerās.» Pēc atzīšanās mīlestībā Hitleram sieviete aizkadrā jautā modes māksliniekam, vai viņam ir kādas problēmas. «Man ir problēmas ar tevi. Tu esi neglīta,» atbild Galjāno. Savukārt uz jautājumu, no kurienes viņš ir, dizainers sniedz visai lakonisku atbildi: «No tava pakaļas cauruma.«

Pirms video bija nonācis mediju rokās, Galjāno paziņoja, ka grasās iesūdzēt 41 gadu veco Filipu Viržitī un 35 gadus veco Žeraldīno Blohu, kuri arī kļuva par viņa aizvainojošo izteikumu upuriem, apgalvojot, ka viņš pats kļuvis par apmelojumu upuri.

Vairākas citas modes pasaules zvaigznes diezgan piesardzīgi reaģējušas uz Galjāno skandālu, neizsakot pārsteidzīgus secinājumus. Donatella Versače atzina, ka viņa aizskarošajai uzvedībai nav attaisnojuma, taču izteica šaubas par to, ka viņa izteikumi bijuši antisemītiski vai rasistiski. Savukārt Džordžo Armani izteica minējumu, ka incidents notika vājuma brīdī. «Jūs nevarat gaidīt priekšzīmīgu uzvedību no tāda ekscentriska cilvēka kā viņš,» piebilda modes mākslinieks.

«Tas ir skumji,» atzina portugāļu modes māksliniece Fatima Lopesa. «Tas ir vienīgais, ko es varu pateikt. Viņš ir mākslinieks, un mani tas skumdina.»

Līdz nedēļas beigām Parīzes prokuratūrai ir jāizlemj, vai izvirzīt Galjāno apsūdzības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

26.09.2017
Ienākt apollo.lv