Modušies Rīgas kanālmalas bebri

Apollo
13 komentāri

No ziemošanas modušies Rīgas kanālmalas bebri - aculiecinieki jau esot novērojuši bebru rosīšanos gan pilsētas kanālā, gan ap to, pirmdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas».

Modušies Rīgas kanālmalas bebri

Foto: Edijs Pālens/LETA

Pirms septiņiem gadiem pašvaldība pieņēma lēmumu ar bebriem Rīgas kanālā necīnīties, bet gan sadzīvot, radot viņiem labvēlīgus apstākļus un vienlaikus ierobežojot iespējas bebriem radīt kādus postījumus.

«Novērojam mēs viņus gandrīz visu gadu un pēc vajadzības piebarojam, un tāpat arī turpinām sētiņu uzstādīšanu. No 2010.gada ir uzstādītas 80 sētiņas, pērn - 15,» stāstīja Rīgas domes Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

Tomēr bebri ik gadu pamanās nograuzt kādu kanālmalas koku, izpostīt krūmājus vai puķu dobes. Pērn bebri izpostīja rožu dobes iepretī operai, un vēl tagad kanālmalā viens koks ir pamatīgi nograuzts un turas vien uz mizas. Bebri šopavasar jau izrādījuši savu aktivitāti.

«Jā, ir jau pirmie ziņojumi par bebru atrašanos ārpus ūdens, kanāla malā pie Rīgas brīvostas. Tādus bojājumus apstādījumiem vēl neesmu redzējis, un arī nav ziņots par to, kā tas bija pērn,» atzina vides aktīvists Mārtiņš Zilgalvis.

Pateicoties izvietotajām fotokamerām, ir izdevies noskaidrot, ka tiesības dzīvot Rīgas kanālā sev izcīnījusi viena bebru ģimene, kas savu teritoriju rūpīgi sargā un citus sugas brāļus teritorijā neielaiž. Novērojumi liecina, ka tā ir viena ģimene, kas sastāv no pieciem īpatņiem - diviem pieaugušajiem un trīs bērniem. Viņi tur dzīvo un citas ģimenes iekšā nelaiž.

Bebru ģimenei ir vairākas alas - viena iepretī operas namam, kurā tika pārlaista pagājusī ziema, bet otra - pretī Rīgas brīvostas ēkai, pie kuras šopavasar vairākas reizes bebri arī manīti.

Rīdziniekiem sadzīvošana ar bebriem ik gadu izmaksā vairākus tūkstošus eiro, tostarp piebarošana un koku aprīkošana ar aizsargsētiņām. Bet, lai sekotu līdzi bebru dzīvei Rīgas kanālā, iedzīvotāji tiek aicināti informāciju un fotogrāfijas sūtīt Rīgas zoodārzam - info@rigaszoo.lv.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv