«Moody’s» palielina Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu Papildināts

Apollo
0 komentāru

Starptautiskā kredītreitngu aģentūra «Moody’s Investors Service» trešdien Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu palielinājusi no negatīva uz stabilu, saglabājot Latvijas kredītreitingu «Baa3» līmenī. Tāpat no negatīva uz stabilu ir palielināts arī nākotnes novērtējums depozītiem ārvalstu valūtā, informē Finanšu ministrijā.

«Moody’s» palielina Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu

Foto: Apollo, R.Oliņš

«Kredītreitingu aģentūra «Moody’s» ir pārskatījusi mūsu nākotnes attīstības novērtējumu un paaugstinājusi to uz stabilu. Šis lēmums apliecina, ka valdības darbs ir novērtēts atzinīgi, jo esam veikuši nopietnus un efektīvus pasākumus, kas atspoguļojas 2009. gada budžeta grozījumos un veiktajā fiskālajā konsolidācijā. Šis novērtējums ir nozīmīgs signāls ārvalstu investoriem un visai starptautiskajai sabiedrībai, kas arī apstiprina Latvijas paveikto ekonomiskās krīzes pārvarēšanā. Mums ir labas izredzes atjaunot mūsu tautsaimniecības izaugsmi, tāpēc tikpat rūpīgi tagad jāturpina strādāt, gatavojot nākamā budžeta projektu un fiskālās konsolidācijas pasākumus,» norāda finanšu ministrs Einars Repše (JL).

«Moody’s» norāda, ka reitinga nākotnes novērtējuma izmaiņas veiktas, ņemot vērā ekonomikas stabilizēšanos Latvijā un finanšu situācijas būtisku uzlabošanos pēdējo sešu mēnešu laikā. Tāpat aģentūra uzskata, ka Latvijas ekonomikas recesijas zemākais punkts jau ir aiz muguras. Vienlaikus aģentūra atzīst, ka būs vajadzīgi vairāki gadi, lai ekonomika pilnībā atgūtos no krīzes.

«Moody’s» norāda uz vairākiem pozitīviem rādītājiem, kā centrālās bankas ārējo rezervju pieaugumu, procentu likmju samazināšanos, ārējās tirdzniecības pozitīvo bilanci, kas nodrošina valūtas stabilitāti. Tāpat arī ir nodrošināta valdības likviditāte, min kredītreitingu aģentūra.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis norāda, ka šis novērtējums vispirms ir pozitīvs signāls starptautiskajiem finanšu tirgiem un arī aizdevējiem par Latvijas virzību uz ekonomikas atveseļošanos, portālu «Apollo» informēja premjera pārstāve Līga Krapāne.

«Otrkārt, tā ir zināma atzinība arī valdības veikumam. Tomēr ir vienlīdz  svarīgi arī tas, lai šie kredītreitingu uzlabojumi reāli transformētos arī kredītu pieejamības uzlabojumos Latvijas tautsaimniecībai, kurai šobrīd tas ir vitāli svarīgi,» teic Dombrovskis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv