Muižniece: vēlēšanu sistēmu var grozīt tiktāl, cik ļauj Satversme

Apollo
0 komentāru

Tautas partijas frakcijas deputāte un Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Vineta Muižniece uzskata, ka šobrīd var diskutēt par tādām izmaiņām vēlēšanu sistēmā, kādas pieļauj Satversme. «Vēlēšanu sistēmu var grozīt tiktāl, cik to atļauj Satversme,» sacīja Muižniece, norādot, ka pieļaujamas dažādas izmaiņas proporcionālās vēlēšanu sistēmas ietvaros.

Vineta Muižniece

Foto: AFI

Muižniece Latvias Radio atklāja, ka šobrīd iesniegti daudz priekšlikumi par izmaiņām vēlēšanu sistēmā un visi piedāvājumi tiek izskatīti, taču, viņasprāt, nepieciešams ļoti strikti izdalīt tos, kas neattiecas uz proporcionālo vēlēšanu sistēmu.

Jautāta, kā šobrīd tiek vērtēta iespēja no vēlēšanu sistēmas izslēgt tā saucamo «lokomotīvju» principu, Muižniece norādīja, ka pēc diskusijām ir iespējams iegūt deputātu vairākumu, lai atteiktos no šāda principa vēlēšanu sistēmā.

Tāpat Muižniece stāstīja, ka šobrīd sabiedrībā pienācīgi netiek novērtēta tā saucamā «plusiņu un mīnusiņu» sistēma, kas ļauj vēlētājam no partijas saraksta izvēlēties sev tīkamos kandidātus. Viņasprāt, arī šī sistēma ir uzlabojama.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv