Mūrniece uzdod Ceļu policijai veikt arī patrulēšanu

Apollo
0 komentāru

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) uzdevusi Valsts policijas vadībai sagatavot nepieciešamos rīkojumus, lai turpmāk Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki veiktu ne tikai ceļu satiksmes uzraudzības, bet arī patrulēšanas pienākumus, informē Iekšlietu ministrijā.

Mūrniece uzdod Ceļu policijai veikt arī patrulēšanu

Foto: Apollo, R.Oliņš

«Jau iepriekš esmu uzsvērusi, ka šī gada laikā mans mērķis ir panākt, ka Ceļu policija no represīvas institūcijas kļūst par iedzīvotāju palīgiem un lielāko uzsvaru savā darbībā liek uz noziedzības apkarošanu, prevenciju, tai skaitā patrulēšanu, nevis sodīšanu. Šobrīd sabiedrībā Ceļu policisti tiek uztverti kā sodītāji, bet viņiem ir jākļūst par sabiedrības atbalstu,» uzsver iekšlietu ministre.

Ministre uzskata, ka laikā, kad cilvēki jūtas nedroši un apdraudēti, tieši redzama policijas klātbūtne uz ielas liek viņiem justies pasargātiem. «Policija uz ielām arī attur likumpārkāpējus no nozieguma izdarīšanas,» norāda Mūrniece.

Dažviet reģionos jau tiek praktizēts, ka Ceļu policijas darbinieki piedalās patrulēšanā un noziedzības apkarošanā. Piemēram, Zemgales reģionā ir viens kopīgs patruļdienests. Šādas prakses rezultātā, policijas darbiniekiem dežūras laikā pamanot kādu pretlikumīgu, noziedzīgu darbību, ir aizturēti noziedznieki, novērsti likumpārkāpumi, sniegta palīdzība.

«Ceļu policijas iesaistīšanās noziedzības apkarošanā un patrulēšanā arī uzlabos visas policijas tēlu sabiedrības acīs, jo par visu policiju kopumā lielā mērā tiek spriest tieši pēc Ceļu policijas rīcības.«

Lai nodrošinātu augstāk minētā īstenošanu, Valsts policijas vadībai uzdots sagatavot cirkulāru par šī darbības virziena pastiprināšanu policijas darbā, kas stāsies spēkā ar 1.jūniju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv