Musulmaņu ekstrēmists aicina izgriezt mēli Deividam Letermenam

Apollo
0 komentāru

Kāds musulmaņu ekstrēmists aicinājis nogalināt amerikāņu sarunu šova vadītāju Deividu Letermenu un izgriezt viņam mēli, trešdien atklājusi ASV bāzētā Starptautisko teroristu organizāciju novērošanas aģentūra (SITE).

Musulmaņu ekstrēmists aicina izgriezt mēli Deividam Letermenam

Foto: Scanpix/AP

Draudi publicēti kādā interneta vietnē, ko lieto islāmistu ekstrēmisti. Draudu autors aicinājis amerikāņu musulmaņus «izgriezt mēli šim zemiskajam ebrejam un aizvērt viņa muti uz visiem laikiem». Populārais televīzijas šova vadītājs nav ebrejs.

Aicinājuma autoru saniknojis Letermena joks par kaujinieku komandieri Iljasu Kašmiri, kurš bija saistīts ar starptautisko teroristisko organizāciju «Al Qaeda» un jūnijā tika nogalināts raķešu uzbrukumā Pakistānā.

Televīzijas tīkla CBS vadība un Letermena pārstāvji atteikušies komentēt draudus.
Kā pavēstījis ASV Federālā izlūkošanas biroja (FIB) pārstāvis Ņujorkā Tims Flanelijs, aģentūra izmeklē šo gadījumu. «FIB uzver nopietni visus draudus, un mēs rīkosimies ar šiem tā, kā mēs darām ar visiem draudiem,» norādīja Flanelijs.

2010.gadā kāda musulmaņu grupa draudēja seriāla «South Park» («Dienvidparks») veidotājiem par pravieša Muhameda attēlošanu lāča kostīmā. Vairums musulmaņu uzskata par aizskarošu jebkādu Muhameda attēlojumu.

Šā gada februārī 21 gadu vecajam Zaharijam Česeram piespriesta brīvības atņemšana uz 25 gadiem par to, ka viņš publicēja seriāla veidotāju mājas adresi un aicināja citus musulmaņus viņus apciemot. Česers arī atzina vainu centienos sniegt materiālu atbalstu «Al Qaeda» iedvesmotajiem Somālijas islāmistiem, kurus ASV Valsts departaments iekļāvis ārvalstu teroristisko organizāciju sarakstā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv