Muzejs Adventes svētdienās ģimenes aicina uz darbnīcām Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Divās Adventes svētdienās – 8. un 15. decembrī – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) visus aicina uz Ģimenes dienas pasākumiem.

Dalībniekiem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un jaunāko izstādi «Uz lielās dzīves trases. 20. gadsimta sešdesmito gadu grafiskā valoda». Saistībā ar izstādē redzamo materiālu šogad Ziemassvētkiem gatavosimies, atceroties interesanto un paliekošo no 1960. gadu mākslas, literatūras un sadzīves.

Abos Ģimenes dienas pasākumos muzejā darbosies Piparkūku darbnīca, sniedzot ieskatu piparkūku cepšanas tradīcijās un radot īpašu svētku noskaņu. Tajā katrs interesents varēs izveidot un izcept neparastu piparkūku ar kokgriezēja grebtām koka formām – kā mīļu un garšīgu dāvanu. Šogad piparkūku formu klāsts papildināts ar «Laimas» pulksteni, kas vienmēr kalpojis kā simbols priecīgām gaidām un sirsnīgām tikšanās reizēm.

Būs atvērta arī tradicionālā Madarošanas jeb auduma apdrukas darbnīca, kurā būs iespējams apdrukāt līdzi paņemtu kokvilnas auduma izstrādājumu (krekliņu, salveti, spilvendrānu u.c.) vai uz vietas iegādātu maisiņu – kā dāvanu sev vai sev mīļajiem. Šoreiz papildus ierastajiem sietu motīviem tiks piedāvāti arī īpaši – no 1960. gadu grafiskās valodas.

Ziemassvētku kartīšu darbnīcā pieaugušie varēs atcerēties bērnību, bet mazie dalībnieki – iemācīties jaunus dzejoļus un izmantot savu fantāziju brīnišķīgu apsveikumu radīšanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ienākt apollo.lv