Muzeju naktī varēs apskatīt prezidenta rezidenci Rīgas pilī

Apollo
0 komentāru

15.maijā notiekošajā starptautiskajā Muzeju nakts akcijā pirmo reizi apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Valsts prezidenta oficiālo rezidenci Rīgas pilī. Muzeju nakts dalībnieki varēs apskatīt Valsts prezidenta rezidences – Rīgas pils iekšpagalmu, vestibilu un pils dārzu, kurā skanēs dzīvā mūzika, portālam «Apollo» pavēstīja Prezidenta preses dienestā.

Rīgas pils Velvju zāle.

Rīgas pils Velvju zāle.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Šogad aprit 495 gadi kopš Rīgas pils uzcelšanas 1515.gadā. Gada nogalē plānots uzsākt daļējus pils renovācijas darbus, kā rezultātā daļēji mainīsies arī iekštelpu veidols.

Pēdējos gados Muzeju nakts kļuvusi par vērienīgāko muzeju nozares pasākumu Latvijā. 2009.gadā 95 dažāda profila un apjoma muzeji visā valstī pulcināja 270 000 apmeklētāju. 2010.gada muzeju akcijas tēma ir ekoloģija. Latvijā tā noritēs ar moto «Par tīru pasauli!». Muzeji, kā katru gadu, piedāvās īpaši šim pasākumam veidotas programmas, kas popularizēs apkārtējās vides aizsardzību, veselīgu un tikumīgu dzīves veidu. Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv