Mūžībā aizgājis izcilais aktieris Kārlis Sebris

Apollo
0 komentāru

Pirmdien 94 gadu vecumā mūžībā aizgājis izcilais aktieris Kārlis Sebris, informē Latvijas Nacionālais teātris.

Kārlis Sebris

Foto: AFI

Mūžībā aizgājis ilggadīgs Nacionālā teātra vadošais aktieris, šī teātra patriarhs un simbols.

Ar Kārļa Sebra vārdu Latvijas teātra vēsturē saistās vesels laikmets. Personības spēks, nozīmība un maģiskais starojums, aktieru meistarības augstākā raudze un artistiskums, radoša dvēsele, bez kuras aktieris nemaz nav iedomājams, atbildība savas tautas, savas mākslas, sava teātra priekšā - tā varētu raksturot mākslinieka raženo ceļu dzīvē un mākslā.

Dažādu paaudžu teātra skatītāji Kārli Sebri atceras kā Vīskreli no Blaumaņa «Pazudušā dēla», Bernardu Šovu no Kiltija «Mīļā meļa», seru Tobiju no Šekspīra «Divpadsmitās nakts», Kihnu Jenu no Smūla «Mežonīgā kapteiņa Kihnu Jena», Kolā Briņonu no Romēna Rolāna romāna dramatizējuma. Kinoskatītāji atceras Sebri no filmām «Kapteinis Nulle», «Pie bagātās kundzes», «Nāves ēnā», «Karalis Līrs», «Uzbrukums slepenpolicijai».

Sešdesmit pieci dižā mākslinieka mūža gadi atdoti sava vienīgā teātra - Nacionālā teātra skatuvei.

Kārļa Sebra biogrāfe, teātra rakstniece Lilija Dzene mākslinieka un cilvēka būtības raksturojumam atradusi trāpīgus vārdus - vīrs, uz kuru var paļauties. Pieredzes bagātā aktiera dzīves gudrajos padomos un atziņās, kas ir ne tikai garā, vērtīgā mūža pieredzē sakņotas, bet vistiešākā veidā viņa senču, viņu latviskās mentalitātes, pasaules izjūtas, darba tikuma un skaistā izpratnes mantojums - ieklausās ne tikai kolēģi un līdzcilvēki. Tautai izšķirīgajos brīžos savu nostāju izteikt viņu ir lūguši arī valstsvīri.

Kārlim Sebrim ir piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis un par mūža ieguldījumu teātra mākslā pasniegta Latvijas Teātra darbinieku savienības balva.

Informācija par atvadīšanos no aktiera, kā arī Ritas Melnaces atvadu vārdi, būs pieejami otrdien.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv