Mūžībā devies atdzejotājs un poliglots Valdis Bisenieks

Apollo

Naktī no 12. uz 13. novembri 89 gadu vecumā miris atdzejotājs, dzejnieks un poliglots Valdis Bisenieks. Kā TVNET informē Bisenieka piederīgie, meistars miris pēc īsas slimības, no sirds apstāšanās Rīgā.

Valdis Bisenieks

Valdis Bisenieks

TVNET

Dzejnieks, atdzejotājs, poliglots, filoloģijas zinātņu doktors Valdis Bisenieks dzimis 1928. gadā Rīgā, ilgus gadus veltījis darbam Latvijas Universitātē, ir kopš 1992. gada atjaunotā Latvijas Rotari kluba pirmais prezidents, uzaudzinājis divus dēlus Armandu un Ingmāru, bet sevi formā uzturējis ar regulāru skriešanu. Iznākuši vairāki dzejas krājumi - «Re(h)abilitācija» (2004), «Dāvinājumi» (2008).

Valdis Bisenieks latviski atdzejojis Dantes «Dievišķo komēdiju» par ko saņēmis Itālijas vēstniecības apbalvojumu, Gētes «Faustu», senindiešu svēto dziesmu «Bhagavadgīta», sv. Franciska «Ziediņus», «Atskaņu hroniku», Rilkes «Stundu grāmatu» un «Gleznu un tēlu grāmatu» un vēl daudz ko citu, savukārt uz vācu valodu atdzejojis daudzus latviešu autorus – Knutu Skujenieku, Amandu Aizpurieti, Raini («Gals un sākums») u.c. Ar fenomenālo atmiņu apveltītais dzejnieks visus savus dzejoļus un atdzejojumus parasti runājis no galvas.

2011. gadā saņēmis Atzinības krustu.

Līdzjūtību tuviniekiem izsaka Latvijas Rakstnieku savienība. Arī TVNET. 

Izlasi 2010. gada TVNET interviju ar Bisenieku - «Valdis Bisenieks. Cilvēks, kurš iztulkoja «Faustu»».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv