Mūziķis: Latvijai trūkst valstsvīru, ir tikai politiķi

Apollo
129 komentāri

Ir liela vilšanās, ka divdesmit gados Latvijas valsts nav savesta kārtībā, ar nožēlu intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» atzīst mūziķis, savulaik Atmodas periodā populārā ansambļa «Čikāgas piecīši» mūziķis Alberts Legzdiņš.

Mūziķis: Latvijai trūkst valstsvīru, ir tikai politiķi

Foto:Edijs Pālens/LETA

Viņš atgādina, ka trimdas latvieši savulaik miruši ar Latvijas vārdu uz lūpām, un spriež -  ja viņi redzētu jukas, kas šeit izcēlās pēc neatkarības atgūšanas, tad šodien būtu ļoti vīlušies.

«Pa šo laiku tik daudz noplicināja, sabāza savās kabatās un visādos ofšoros. Amerikā arī notiek neglītas lietas, bet laikam zeme tik liela, pods tik dziļš, ka var tikai nosmelt, nevis izsmelt. Pie Latvijas mazā trauciņa lielie suņi mazākos nogrūž nost. Otra lieta, ka trimda bija tik aizrautīga, tik latviska un nacionāla. Vecie saimnieki mira ar Latvijas vārdu uz lūpām. Ja viņi redzētu visu šo jezgu pēc neatkarības atgūšanas – cik būtu vīlušies. Un tas ir sāpīgākais,» saka Legzdiņš.

Legzdiņš uzskata, ka Latvijas politiskajai videi būtu jātiek prom no partiju saskaldītības, kāda bija arī vecajā Saeimā un ko iztīrīja Kārlis Ulmanis.

«Lai kā skatās uz Ulmani, tas bija kārtībā savešanas solis. Šodien Latvijai trūkst valstsvīru. Ir tikai politiķi. [Vaira] Vīķe-Freiberga bija tas tuvākais «valstsvīram», vismaz tajā ziņā, ka spēja reprezentēt Latviju pasaulē. Kādas bija viņas kļūdas iekšpolitikā, es nezinu, bet noteikti bija, jo arī viņas vērtējums ir pretrunīgs,» tā Legzdiņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv