Nacionālajā Botāniskajā dārzā zied tulpes un skan vēja zvani Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Nacionālais Botāniskais dārzs Salaspilī aicina ciemos «uz tulpēm». Lai arī ziema dažām šķirnēm nav bijusi pa prātam, vairums kolekcijas tulpju šogad saziedējušas strauji un krāšņi: dobes, kas pēdējās aprīļa dienās bija vēl zaļas, nu jau staro košās krāsās. 

Ar nepacietību gaidām kuru katru dienu uzplaukstam izcilā Latvijas selekcionāra Vitauta Skujas bārkstainās tulpes: pateicoties šī ziedu mākslinieka dāsnumam, Nacionālā Botāniskā dārza kolekcijā nonākušas teju 160 jaunākās bārkstaino tulpju šķirnes un hibrīdi. Kopumā kolekcijā pašlaik ir ap 450 tulpju šķirnes, kas, nomainot cita citu, ziedēs līdz pat maija beigām.

Šogad Botāniskais dārzs paplašina sadarbību ar Latvijas jauno dārzkopju paaudzi – Mazpulku organizāciju. Dārzs apņēmies palīdzēt Mazpulcēniem apgūt augu stādīšanas un kopšanas pamatprasmes. Bērni varēs veikt dekoratīvo un pārtikas augu audzēšanas izmēģinājumus un saņemt Botāniskā dārza speciālistu konsultācijas. Mazpulcēni savukārt palīdz Dārzam praktiski, iesaistoties brīvprātīgajā darbā. Atklājot dārzkopības sezonu Botāniskā dārza pirmajā stādu gadatirgū, Mazpulcēni palīdzēja ieskandināt Botānisko dārzu pavasarim. Sadarbībā ar Svilpaunieku bazāra podniekmeistariem viņi izgatavoja no māla podiņiem vēja zvanus, kas nu rotā Dārza teritoriju

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv