Nacionālajā teātrī gaidāma pirmizrāde Pītera Kviltera traģikomēdijai «Žilbinoši!» Attēlu galerija

Apollo
1 komentārs

29.novembrī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrāde Pītera Kviltera traģikomēdijai «Žilbinoši!» Valda Lūriņa režijā. Galvenajā lomā Dace Bonāte.

Lugas pamatā ir patiess stāsts par pasaulē sliktāko dziedātāju Florensi Fosteri Dženkinsu, kuras mūža mīlestība ir mūzika, par spīti tam, ka nav ne muzikālās dzirdes, ne ritma izjūtas, ne koptas balss. Noalgojusi jauno pianistu Kosmu Makmūnu, viņa apgūst neskaitāmas soprāna ārijas no slavenām operām un organizē koncertus, kurus skatītāji apmeklē, lai amizētos par kundzīti, kas iedomājas sevi par mākslinieci. Pēdējais Dženkinsas koncerts notiek 1944. gadā Karnegī zālē trīs tūkstošiem klausītāju. Neticami, bet Florenses Fosteres Dženkinsas ierakstus joprojām var iegādāties Eiropas un pasaules mūzikas veikalos.

Dace Bonāte: «Luga  nav pilnībā dokumentāla, bet autora P.Kviltera versija par to– cik skaisti ir nodzīvot  savu dzīvi žilbinoši, tieši tā, kā vēlies. Un, ja tas izdodas, tad dzīve pārvēršas par «kūciņu ar sudraba bumbiņām pa virsu». Skatītāji lai nāk priecāties un atpūsties. Šī ir ļoti pozitīva luga, un mēs tādu vēlamies veidot arī izrādi.´

Jaunā pianista Kosma Makmūna  lomā Latvijas Kultūras akadēmijas 2013.gada aktieru kursa absolvents Uldis Siliņš. Uldis klavieres spēlē no 5 gadu vecuma, viņš ir mācījies Birzgales mūzikas skolā un Rīgas Doma skolā. Lomās: Ģirts Jakovļevs, Ilze Rudolfa, Indra Burkovska, Gunta Virkava, Evija Skulte.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv