Nacionālajā teātrī top Jānim Sudrabkalnam veltīta likteņspēle «Trubadūrs uz ēzeļa» Attēlu galerija

Apollo
2 komentāri

Latvijas Nacionālā teātra "OKartes" Jaunajā zālē top dzejnieka likteņspēle «Trubadūrs uz ēzeļa». Tā būs izcila latviešu dzeja uz teātra skatuves, kā arī nepelnīti piemirstā latviešu dzejnieka Jāņa Sudrabkalna un aktrises Birutas Skujenieces  attiecību stāsts. Raimonda Paula oriģinālmūzika un muzikālais pavadījums.  Režisors Valdis Lūriņš, lomās Dita Lūriņa, Gundars Grasbergs un Mārtiņš Brūveris. 

Nacionālajā teātrī top Jānim Sudrabkalnam veltīta likteņspēle «Trubadūrs uz ēzeļa» 2 attēli Atvērt

Nacionālajā teātrī top Jānim Sudrabkalnam veltīta likteņspēle «Trubadūrs uz ēzeļa»

Foto: Publicitātes foto

Jānis Sudrabkalns ir  latviešu dzejnieks, kurš garo padomju periodu tika daudzināts tikai kā pareizi darinātu, padomju dzimtenei veltītu pantu meistars, apzināti noklusējot viņa estētiski sarežģītās, romantiskās neatkarīgās Latvijas laikā tapušās vārsmas un humoristisko dzeju, ko Jānis Sudrabkalns rakstīja ar Olivereto vārdu. Līdz ar to viņa dzejas mantojuma labākā un būtiskākā daļa palikusi plašai publikai nepazīstama, jo virsū uzslāņojies padomju konjunktūras garā tapuši darbi 30 gadu garumā, atšķirībā no Aleksandra Čaka, kura liktenis bija tikpat traģisks, bet kurš padomju laiku piedzīvoja vien piecus gadus.

Valda Lūriņa iecere ir iestudēt Jāņa Sudrabkalna mīlas liriku, saliedējot to vienotā uzvedumā ar plašākai publikai mazzināmajām  dzejnieka un aktrises Birutas Skujenieces mīlestības vēstulēm.

Izrādes scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Kristīne Abika.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv