Nacionālboļševikus apsūdz huligānismā

Apollo
0 komentāru

Otrdien Rīgas Galvenās policijas pārvaldes darbinieki ierosinājuši krimināllietu par nacionālboļševiku sarīkotajām nekārtībām ASV prezidenta Džordža Buša vizītes laikā Rīgā 7. maijā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas galvenais speciālists Aigars Bērziņš, krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 231. panta 1. daļas — par huligānismu. Par šādu nodarījumu likums paredz sodu — brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām. Notiek izmeklēšana.

7. maijā, kad Rīgā viesojās ASV prezidents, protestējošie nacionālboļševiki un viņu atbalstītāji iesaistījās konfliktā ar policiju pie viesnīcas «Latvija». Nacionālboļševiki piketu rīkoja Grīziņkalnā. Akcija ilga tikai pāris desmitu minūšu. Protestētāji izkliedza dažādus pret ASV vērstus saukļus un izmantoja arī nacionālboļševiku un Padomju Savienības atribūtus.

Pēc piketa viens no nacionālboļševiku līderiem Aijo Beness paziņoja, ka dodas centra virzienā, kur iecerējis tikties ar Vairu Vīķi-Freibergu un Džordžu Bušu. Īsi pēc plkst. 13 protestētāji sasniedza viesnīcas «Latvija» apkārtni. Nacionālboļševiki nepakļāvās likumsargu prasībai pārtraukt protesta akciju, tāpēc policija nolēma viņus aizturēt.

Protestētāji uzvedās agresīvi, izmeta vairākas dūmu sveces un pretojās aizturēšanai, kliedzot: «Fašisms neies cauri.»

Policija aizturēja 17 akcijas dalībniekus un nogādāja viņus Rīgas Galvenās policijas pārvaldes 21. nodaļā.

Viens no nacionālboļševiku līderiem Aijo Beness

Viens no nacionālboļševiku līderiem Aijo Beness

Foto: Artūrs Andžs/Apollo

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv