Nākamgad pieaugs lētāko cigarešu cenas

Apollo
0 komentāru

No nākamā gada plānots ieviest cigarešu fiksēto likmi, kas nozīmē, ka lētākās cigaretes tirdzniecības vietās varētu kļūt dārgākas, šodien žurnālistus informēja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Nākamgad pieaugs lētāko cigarešu cenas

Foto: Scanpix/Reuters

Koalīcijas partijas šodien vienojušās ieviest cigarešu fiksēto likmi, lai valsts budžetā rastu papildu ieņēmumus. Minētās likmes ieviešana varētu papildināt budžetu par 3-7 miljoniem latu.

Patlaban lētākās cigaretes varētu sadārdzināties par 8%, piemēram, ja tās šobrīd maksā 1,23 latus, tad no nākamajā gadā cigaretes cena varētu būt 1,33 lati.

Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas departamenta direktora vietnieks Aleksis Jarockis aģentūrai LETA sacīja, ka FM bija plānojusi ieviest minimālo akcīzes nodokļa likmi cigaretēm no 2011.gada, kas minēts arī ziņojumā.

Pēc ministrijas provizoriskajām aplēsēm, gadījumā, ja fiksētā likme tiktu ieviesta, tad pienesums budžetā būtu ap 3 miljoniem latu.

Jarockis informēja, ka iniciatīva "cigarešu fiksētas likmes" ieviešanai šodien nākusi no koalīcijas partnera un FM tā būs jāizvērtē, tāpēc šobrīd viņš atturējās nosaukt konkrētu likmes apjomu, piebilstot, ka sīkāka informācija par minēto jautājumu varētu būt pieejama rīt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv