Nākotnes auto ienāk arī Baltijas tirgū Video Attēlu galerija

Apollo
21 komentārs

Pagājušajā nedēļā transporta un loģistikas kompānija «Kurbads» transportēja pirmos jaunās paaudzes elektromobiļus «Tesla» model S no tās ražotnes Nīderlandē to jaunajiem saimniekiem Igaunijā, pa ceļam piestājot arī Rīgā un veicot auto testa braucienus. Šajā braucienā piedalījās auto žurnālists Normunds Avotiņš, portālu informēja kompānijas mārketinga pārstāvis Raitis Tučs.

«Ameriķāņu auto ražotāja Tesla motors radītais hibrīdauto «Tesla» model S pirmo reizi Eiropā tika ievests 2009. gadā Frankfurtes auto šovā, bet automašīnas pārdošana tika uzsākta šī gada augustā, pirmajiem modeļiem aizejot uz Šveici, Norvēģiju un Nīderlandi.

Testa braucienā Normunds Avotiņš atzīst, ka šis ir liels solis hibrīdauto attīstībā, jo līdz šim elektromobīļi nav bijuši pievilcīgi ne dizaina, ne arī veiktspējas ziņā. «Tesla S» dizains ir pārdomāts un aerodinamisks. Auto darbojas bez skaņas un jebkādiem izmešiem gaisā - automašīnas grīda faktiski ir litija jonu akumulators, kas sastāv no 7 tūkstoši atsevišķām sekcijām un nodrošina līdz pat 500 km sniedzamību ar vienu uzlādi. «Cilvēki šo automašīnu pērk nevis tāpēc, ka viņi gribētu ietaupīt uz degvielu. Šajā gadījumā tā ir nākotnes tehnoloģija un ieguldījums tās attīstībā. Cilvēks, nopirkdams «Teslu», savā ziņā ir pionieris,» atzīst Avotiņš.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv