NASA gatavojas atvēsināt Ņujorku

Apollo
0 komentāru

ASV Nacionālās aviācijas un kosmosa aģentūras NASA zinātnieki uzskata, ka Ņujorka ir «pārkarsēta» pilsēta, kuras atvēsināšanas dēļ būtu kaut kas jādara. Pie šādiem secinājumiem eksperti nonākuši, veicot pavadoņu datu izpēti un ar datoru modelējot situāciju pilsētā. Izrādās, ka laiks amerikāņu metropolē mainās pilnīgi atšķirīgi nekā tās apkārtnē.

Speciālisti šo efektu skaidro ar to, ka mākslīgās virsmas — asfalts un namu sienas — absorbē daudz vairāk siltuma nekā, piemēram, augsne un augi. Lielās celtnes traucē brīvai gaisa kustībai, tāpēc pilsēta pārvēršas par siltuma salu — temperatūra Ņujorkā vidēji ir par četriem grādiem augstāka nekā pilsētas apkārtnē. Palielinās arī elektroenerģijas patēriņš. Bet pilsētas gaisā palielinās ozona daudzums, un tas negatīvi ietekmē cilvēku veselību.

Speciālisti domā, kā mazināt lokālo sasilšanu, un iesaka pārkrāsot ielas un ēkas gaišās krāsās, kā arī uz jumtiem veidot miniparkus, kas palielinātu mitrumu un vienlaikus neitralizētu kaitīgās gāzes. Šādu pasākumu efektivitāti iecerēts novērtēt, izmantojot šim nolūkam NASA izstrādātās datorprogrammas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv