NASA publisko unikālu video: «The Curiosity» piezemēšanās uz Marsa Video

Apollo
46 komentāri

Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) publiskojusi videomateriālu, kurā redzams, kā Marsa izpētes pašgājējs robots «The Curiosity» nolaižas uz Marsa virsmas.

NASA publisko unikālu video: «The Curiosity» piezemēšanās uz Marsa

Foto: AP/Scanpix

Jau ziņots, ka Marsa izpētes pašgājējs robots «The Curiosity», kas tika palaists kosmosā pagājušā gada novembrī, pirmdien sekmīgi piezemējies uz Marsa, paziņojusi ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA)

No robota tika saņemti pirmie attēli, kuros redzama «The Curiosity» ēna uz Marsa virsmas.

Lai sasniegtu Marsu, «The Curiosity» kosmosā mērojis 570 miljonu kilometru garu ceļu, ziņoja LETA.

«The Curiosity», kas oficiāli tiek dēvēts par Marsa Zinātnisko laboratoriju (MZL), ir aprīkots ar videokamerām un sarežģītu mehānisko instrumentāriju Sarkanās planētas iežu paraugu analīzei, un tas izmaksājis 2,5 miljardus dolāru, kas ir vislielākā summa, kāda līdz šim atvēlēta līdzīgu iekārtu būvei.

Paredzēts, ka MZL pētīs Geila krāteri, kas atrodas nedaudz uz dienvidiem no Marsa ekvatora. Plānotajā izpētes apvidū ir dažāds iežu sastāvs, bet nevienmērīgais reljefs ļaus iegūt paraugus dažādos augstumos.

Lai sasniegtu izvēlēto vietu uz Marsa virsmas, «The Curiosity» bija jāveic piezemēšanās pēc ļoti precīza kursa, kurā sestdien tika veiktas nelielas korekcijas - ceturtās kopš šīs misijas sākuma.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv