NATO iznīcinātāji pavada Krievijas lidmašīnas pār Baltijas jūru

Apollo
198 komentāri

Šauļu aviobāzē Lietuvā dislocētie NATO spēku patrulēšanas misijas Baltijas valstu gaisa telpā iznīcinātāji pacēlušies gaisā, lai pavadītu virs Baltijas jūras lidojošas Krievijas militārās lidmašīnas.

NATO iznīcinātāji pavada Krievijas lidmašīnas pār Baltijas jūru

Foto: Reuters/Scanpix

Lietuvas Gaisa spēku aviobāzes komandiera palīdze vecākā leitnante Ieva Gulbiniene aģentūrai BNS teica, ka piektdienas naktī, reaģējot uz trauksmi, gaisā pacēlās Dānijas iznīcinātāji, kas pašlaik veic patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā.

«Krievijas Federācijas lidmašīnas tika pavadītas, bet gaisa telpas pārkāpums nav fiksēts,» viņa paskaidroja.

Incidentam uzmanību pievērsa arī Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kas mikroblogošanas vietnē «Twitter» piektdien rakstīja, ka «šodien aprit deviņi kopš Baltijas valstis pievienojās NATO. Iespējams, ka tas ir iemesls, kādēļ ar sveicieniem mūsu robežu tuvumā parādījās «Tu-22» un «Su-27»».

«Tu-22» ir Krievijas armijas izmantots bumbvedējs, bet «Su-27» - Krievijas iznīcinātājs.

Tā kā Baltijas  valstīm nav nepieciešamā bruņojuma, NATO  iznīcinātāji, kas bāzējas Zokņu aviobāzē Lietuvā, patrulē Baltijas  valstu   gaisa  telpā kopš Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņemšanas   NATO  2004.gada martā. Alianses valstis patrulē rotācijas kārtībā.

Kopš 2004.gada šo misiju ir veikuši ASV, Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Spānijas, Turcijas un Vācijas   gaisa  spēku kontingenti. Kopš janvāra patrulēšanas misiju veic Dānijas iznīcinātāji.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv